1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 1:2

Hostujícímu kouči, a sportovnímu řediteli zároveň, Ladislavu Minářovi bylo při jeho boleslavské premiéře na lavičce v úvodu zápasu pořádně horko.

Kdyby po dvaceti minutách hry vedli fotbalisté 1. FC Slovácko o čtyři branky, nemohl nikdo nic namítat. Jenže domácí trestuhodně promarnili i tisíciprocetní šance a ve druhém poločase za to zaplatili.

Domácí ale začali ve velkém stylu. Už v 8. minutě přelstil ofsajdsystém Boleslavi Fujerik, obešel i gólmana Millera, jenže místo do prázdné brány poslal míč nepochopitelně vedle pravé tyče. Nemluvě o tom, že mohl přihrávat úplně volnému Ondřejkovi.

Domácí to ale mrzet nemuselo. Hned o minutu později se obraná hostí znovu otevřela, Fujerikovu přihrávku posunul Rolko jen k Ondřejkovi, který špičkou kopačky poslal míč do sítě.

Středočeský den otevřených dveří pokračoval, Perůtkovu slabou střelu z malého vápna ale Miller zkrotil. Divokou dvacetiminutovku zakončil další pokus Václava Ondřejky, který orazítkoval levou tyč hostující brány.

Hosté se probrali až téměř po půlhodině hry, pokus Chramosty zastavila až tyč. Pak měl gól na kopačce domácí „palič“ Fujerik a opět „nezklamal“, když tváří v tvář Millerovi poslal míč několik metrů vedle.

Ve druhé půli tempo hry upadlo, což vyhovovalo hostům, kteří po hodině hry otočili vývoj zápasu. Trenérovi hostí Minářovi se náramně povedlo střídání. Řezníček, který nahradil Kuliče, totiž nejprve dopravil za Filipkova záda Mendyho hlavičku do tyče, pár minut na to se trefil i po otočce kolem Starého – 1:2.

Čtvrt hodiny před koncem poslal domácí trenér na hřiště Petra Švancaru, pro kterého to dost možná bylo poslední utkání před hradišťskými fanoušky v dresu Slovácka. Ani on ale domácí nespasil a svěřenci Miroslava Soukupa tak pošesté v sezoně odevzdali na svém stadionu všechny body.

Hostující kouč tak nakonec mohl být se svou premiérou spokojen. „Jeli jsme sem hlavně s cílem přerušit sérii porážek a pokud možno dostat do pohody před pohárovým zápasem. Nicméně první poločas byl z naší strany hrozný a kdyby Slovácko proměnilo jednu z několika dalších příležitostí, tak bychom ten zápas zase absolutně nezvládli,“ potvrdil slova svého kolegy, že před pauzou byl obraz hry jednoznačně na domácí straně. „Druhou půlku jsme byli naopak lepší my a dokázali to i gólově potvrdit,“ liboval si Minář.

Branky: 8. Ondřejka – 60. a 66. Řezníček.

Rozhodčí: Nenadál – Wilczek, Peřina. ŽK: Košút, Fujerik, J. Valenta – Táborský, Kysela. Diváci: 4496.

Slovácko: Filipko 3 – Kubáň 3, Košút 2 (62. Starý), Mezlík 2, Reinberk 3 – Fujerik3, Perůtka 3, J. Valenta 3, Hlúpik 3 (69. Daníček) – Ondřejka 1 (76. Švancara), Nestorovski 3. Trenér: M. Soukup.

Boleslav: Miller 2 – Kysela 3, Rolko 4, Dimitrovski 5 (34. Johana), Šírl 3 – Mendy 3, Opiela 4, Kúdela 3, Táborský 3 (80. Dudka) – Kulič 4 (55. Řezníček 1), Chramosta 3. Trenér: L. Minář.