Netradiční termín dalšího kola má před sebou fotbalový pohár České pošty. Už v pátek načne program úvodních zápasů osmifinále souboj Mladé Boleslavi se Slováckem, v sobotu se pak hraje dalších šest duelů.

„V českém poháru chceme uspět podobně jako v lize, obě soutěže mají sportovní hodnotu i historický věhlas a hraje se v nich o Evropu. Proto je v klubu považujeme za stejně důležité," burcuje mladoboleslavský kouč Ladislav Minář.

Také kouč Slovácka Svatopluk Habanec přikládá pohárovému duelu s Mladou Boleslaví velkou váhu. „Jednak nás loni Boleslav v poháru vyřadila a kromě toho nám uštědřila před necelými dvěma měsíci v lize porážku na domácím trávníku 0:2. V posledním ligovém zápase s Ostravou mě zklamal přístup našich hráčů, nyní mají možnost rehabilitace," uvedl Habanec a zároveň tak připomněl, že Mladá Boleslav se s Jihomoravany utkalo už vloni. To bylo ale až ve čtvrtfinále, zatímco letos si střihnou vzájemný dvojzápas o kolo dřív.

Speciální mače čekají obránce Mladé Boleslavi Ondřeje Kúdelu. „Samozřejmě ten zápas vnímám jinak. V tom regionu jsem vyrůstal, Slovácko mi dalo šanci v lize, takže se na zápas samozřejmě těším," komentoval obránce, který do Boleslavi přišel přes pražskou Spartu.

Podle jeho slov potřebuje Boleslav úvodní zápas vyhrát: „Musíme odčinit ligovou porážku se Znojmem. V týdnu jsme si ten nepovedený zápas rozebrali a pak už se koncentrovali na pátek. Chceme si vytvořit dobrou pozici do odvety."

Ta se hraje už za týden 11. října na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Na něj mají Boleslavští dobré vzpomínky, neboť zde před dvěma měsíci vyhráli v rámci čtvrtého kola Gambrinus ligy 2:0. „Oba týmy se dobře znají. Poslední dobou spolu hrajeme hodně často," usmívá se Kúdela. Snad se bude usmívat i po zápase.