Vedení fotbalového klubu SKP Mladá Boleslav má jasný pohled do budoucnosti. „Zaměřujeme se na výchovu vlastních hráčů, a proto zkvalitňujeme práci s mládeží,“ řekl rozhodně předseda oddílu Jan Pažout.

„Začali jsme nejprve u zlepšení stavu hrací plochy, která byla v minulosti terčem kritiky. Dnes mohu říci, že hrací plocha hřiště u koupaliště má velmi dobrou kvalitu. Ostatně o tom svědčí i vyjádření prvoligových fotbalistů Olomouce, kteří na našem hřišti absolvovali předzápasový trénink před utkáním v Boleslavi a byli zcela spokojeni.“

Stabilizoval se i trenérský kádr u jednotlivých družstev. Mládežnickou základnu řídí zkušený Josef Bartoš, fotbalová legenda Mladé Boleslavi. Ten se stará také o přípravu nejmenších minižáků, a navíc je koučem dospělého mužstva. A právě v něm dostává příležitost řada hráčů z vlastního dorostu. Ten je účastníkem okresního přeboru.

Starší a mladší žáci jsou také účastníky okresního přeboru, ale ještě nedávno hráli v krajské soutěži. A pochopitelným zájmem je, aby se žákovská družstva do krajské soutěže vrátila co nejdříve. Minižáci hrají třetí divizi Mladoboleslavska.

„Pro všechna mládežnická družstva se snažíme vytvořit co nejlepší podmínky v přípravě pod vedením kvalifikovaných trenérů. Jak letní, tak zimní příprava jsou na úrovni. Pověstné jsou pravidelní zimní halové turnaje, které organizujeme v boleslavské sportovní hale pro všechny mládežnické kategorie,“ doplnil informaci o přípravě mládeže Jan Pažout.

Pro doplnění fotbalových družstev pořádá SKP Ml. Boleslav permanentní nábor mladých fotbalistů. Zájemci se mohou přihlásit na trénincích, které jsou na hřišti u koupaliště každé pondělí a středu od 16 hodin pro minižáky a od 17 hodin pro starší žáky, v pátek od 17 hodin pro starší žáky. Bližší informace podá Jan Pažout na telefonu: 777 313 404, nebo e – mail:
jan.pazout@centrum.cz