SKP Mladá Boleslav – Jizeran Doubrava 1:1

Fotbal se hrává většinou o víkendu. Přes týden se spíše jenom trénuje.

Ve středu pak bývá na programu v televizi Liga mistrů. Přesto se i ve středu na hřišti boleslavského SKP proháněly dvě jedenáctky žáků. Nešlo sice o Ligu mistrů, ale o jiný důležitý zápas. Na hřišti vedle koupaliště totiž sváděli bitvu žáci domácího SKP s protivníky z Doubravy v prvním finále okresního žákovského poháru Šampion cupu.

Doubrava v černobílých pruhovaných dresech, SKP v replikách dresů českého národního mužstva. Jen místo znaku ČMFS skvěl se znak Sportovního Klubu Policie.

Osmá minuta přinesla radost do domácích řad. S kapitánskou páskou hrající Černý se prosmýkl hostující obranou a otevřel skóre. „Celou dobu tlačíme a oni nám pak jednou utečou,“ vyčítal inkasovanou branku obraně asistent trenéra Doubravy a pomezní rozhodčí v jedné osobě hostujícím obráncům. „To bylo Vaška,“ snaží se svalit vinu na svého brankáře doubravský stoper.

„Evo, pojď si odpočinout,“ nabádá domácího hráče s culíkem a dvanáctkou na dresu ke střídání trenér SKP. Vlastně hráčku. Nepozorný divák by si ani nevšimnul, že mezi dvaceti hochy se protlouká také dívka. Na hřišti si se svými vrstevníky totiž v ničem nezadá a po jednom souboji s ní, musí být dokonce útočník Doubravy Kašpárek ošetřován.

Hned z kraje druhého poločasu Doubrava vyrovnává. Z domácích obránců si udělá slalomové kuželky Barcal a nekompromisně uklízí míč k tyčce.
Gólman SKP Maňas je bez šance a ihned celou gólovou situaci rozebírá se svým otcem, který stojí hned vedle branky.

Jde o hodně a tak se v závěru přiostřují emoce. Ani ne tak na hřišti, jako v hledišti. Zde skupinka hostujících rodičů povzbuzuje svoje ratolesti a spílá sudímu Maťátkovi. „Buď je slepej nebo nevidí,“ hodnotí velmi kritickým okem fotbalového znalce jeden z rodičů.

Konec. 1:1. Odveta bude určitě napínavá. „Škoda. Dneska na to měli,“ zamumlá ještě maminka jednoho z hostujících hráčů a pomalu se se zbytkem „zájezdu“ šourá k autu. Odveta se hraje 10. června v Doubravě.

Branky: 8. Černý – 39. Barcal.

Rozhodčí: Maťátko. ŽK: Víla, Barcal. Diváci: 30.

SKP: Maňas, Padevít, Veselý, Krčmář, Štěpánek, Kopa, Macháček, Žemlička, Černý, Škopek, Prokop (Fuchsová, Potrošovský).

Doubrava: Vrabec, Šnajdr, Flanderka, Pavlíček, Víla, Rakouský, D. Puchýř, J. Puchýř, Barcal, Kobosil, Kašpárek (Nedošetko, Chundela, Fidler, Vondra).