Nejhorší hřiště na okrese! „Na takovém drňáku se nedá hrát fotbal,“ hartusili hráči soupeřů SKP Mladá Boleslav na stav hřiště u koupaliště. A získat nové hráče do SKP právě s ohledem na kvalitu hrací plochy bylo trvalým problémem.

Tento fakt je minulostí. Hřiště po rekonstrukci doznalo výrazného zlepšení, zkultivovalo se i zázemí. „Díky městské dotaci a brigádnické činnosti našich členů se podařilo hrací plochu hodně zlepšit,“ potvrdil předseda oddílu Jan Pažout.

Do nové sezony jde fotbalový klub SKP s několika cíli. V soutěži mužů III. třídy hrát na špici a nebránil by se ani postupu, který mu loni o vlas unikl.
Úspěch dospělého týmu není prioritou. Tou je výrazné zlepšení práce s mládeží a do budoucna tak doplňovat týmy z vlastních zdrojů.
Proto se ujal funkce šéftrenéra mládežnické základny zkušený matador Josef Bartoš, legenda boleslavské kopané. Tomu však přibyla další funkce, protože se stal navíc trenérem dospělého mužstva.

Dorostenci SKP by rádi navázali na úspěšné umístění v okresním přeboru v loňském ročníku pod vedením trenéra Vjekoslava Kovačeviče.
Mladší a starší žáci jsou účastníky okresního přeboru, ale rádi by se vrátili do krajské soutěže, kde před nedávnem hráli. Starší žáci budou hrát pod taktovkou trenéra Vlastimila Dostála a jeho asistentů – Karla Klimka a Miroslava Doubka. U mladších žáků bude družstvo trenérsky vést Josef Bartoš a Aleš Kalina.

Družstvo minižáků, které je účastníkem divize Mladoboleslavska, povede Josef Bartoš, který se také bude starat o náborové akce, a tím doplňování mládežnických družstev. SKP by rád doplnil svůj tým ve všech kategoriích a náborová akce probíhá permanentně.

Dospělý tým, účastník III. třídy okresní soutěže, nedoznal prakticky žádných změn v hráčském kádru, pouze na hostování do Kosořic odešel Adámek. Stínem je dlouhodobé zranění kanonýra mužstva Řípy. „S letní přípravou a účastí na trénincích jsem byl spokojen, i když byla někdy limitována zaměstnaností hráčů. Všichni hráči přistoupili k přípravě maximálně zodpovědně,“ konstatoval lodivod SKP Josef Bartoš.


Kromě výrazného zlepšení kvality hrací plochy a zázemí bude pro diváky fungovat v průběhu mistrovských utkání i občerstvení, což na hřišti u koupaliště nebývalo zvykem.