Co čeká boleslavský fotbal v nejbližší budoucnosti? O tom se vyjádřili těsně před Silvestrem zástupci vedení FK Mladá Boleslav. Jako první odpovídal na otázky Boleslavského deníku trenér Pavel Hapal.

Trenére, jste druzí v tabulce. Budete útočit na vedoucí postavení Slavie Praha?
V žádném případě. Zisk mistrovského titulu by vedl k několikadenním oslavám, každý by nám dával panáka, a to by vedlo k vážnému narušení pitného režimu mužstva. Do evropských pohárů se však chcete probojovat?
Není to naším cílem. Narostl by počet zápasů ve všední dny a hráči i realizační tým by byli ještě více odloučeni od rodin. Děkujeme, nechceme.

Sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela prozradil, zda dojde k posílení mužstva.

Chystáte nějakou přestupovou bombu?
Neřekl bych, že je to bomba. Několikrát se mi telefonicky ozval Drogba z Chelsea, že by měl velký zájem teď v zimě přestoupit do Mladé Boleslavi.

Jenže my v útočné řadě máme přetlak a nejsme si jistí, že by Drogba měl situaci zlepšit. Nicméně jsme se rozhodli, že ho vezmeme na čtrnáctidenní test, kdy se bude připravovat s juniorkou a uvidíme, zda se osvědčí. Přitom by přišel do Mladé Boleslavi takřka zadarmo. Šéf Chelsea Abramovič pouze žádá, aby FK Mladá Boleslav zajistilo kotviště pro jeho jachtu na Máchově jezeře.

Prezidenta FK Mladá Boleslav Josefa Dufka jsme se zeptali, zda bude rozšířené hlediště Městského stadionu a jaké má klub nejbližší sportovní cíle.
„S výstavbou severní tribuny nepočítáme, naopak jsme se rozhodli snížit kapacitu hlediště zrušením západní tribuny. Velké množství diváků svým příliš hlasitým povzbuzováním našeho mužstva ruší klid obyvatel přilehlých paneláků a narušují plynulost akcí našeho týmu. A co je naším nejbližším sportovním cílem? Chceme prodat v příštím ročníku I. ligu některému ze zájemců. Ozvali se Drnovice se seriózní nabídkou a byl by hřích ji nevyužít.

Mládežnický fotbal by zůstal zachován, ale v dospělé kopané by pokračovalo jakési C – mužstvo FK Mladá Boleslav ve čtvrté třídě okresní soutěže Mladoboleslavska. V době hospodářské krize bychom ušetřili za naftu při cestování za vzdálenými soupeři. Hráči by jezdili na kolech.“