Drama se šťastným koncem pro Boleslav! Tak vypadal dvoudílný fotbalový divadelní kus, který se dával v rámci prvního kola Poháru UEFA.

V prvním dějství byli šťastnější Palermští, ve druhém Boleslavští. Podobně jako v Boleslavi Jankovic, tak v Palermu Sedláček v poslední minutě zarmoutil soupeře a domácí diváky.

V penaltovém rozstřelu, který Boleslav vyhrála 4:2, rozhodující trefu zařídil opět Sedláček. Mladá Boleslav postoupila do další podzimní fáze Poháru UEFA, která se hraje v pětičlenných skupinách, o jejichž složení rozhodne losování v úterý 9. října.

Jaký byl klíčový okamžik odvety v Palermu? V poslední minutě poslal před palermskou branku míč z rohového kopu Holub. V nastálé mele se k němu dostal boleslavský brankář Miller, který opustil svoji branku, aby pomohl atakovat soupeřovu.

A povedlo se! Netrefil se přímo do sítě, ale z jeho kopačky míč přeletěl šířku malého vápna a za Agliardiho záda ho definitivně napral Sedláček – 0:1. Kdo si v tu chvíli pomyslel, že se do puntíku opakuje pohádka z utkání proti Marseille, brzy poznal, že tentokrát byla teprve v polovině. Ta druhá přišla ve finále penaltového rozstřelu.

Než k němu došlo, musely týmy nejprve absolvovat půlhodinové prodloužení. V jeho počátečních minutách dvakrát boleslavskou branku ohrozil Diana, potom se Mendy ukličkoval na palermském vápně a ke střelbě se nedostal.

V 97. minutě poslal Simplicio trestný kop před boleslavskou branku a Diana hlavou trefil břevno. Za dvě minuty se Cavani dral za míčem s přehnanou vervou a sudí jej zastavil pro nebezpečné hraní vysokou nohou. Matějovskému nevyšla střela z dálky, Kalinovi se nepovedl centr z levé strany. Ve 113. minutě pumelici Jankovice po rozehraném trestném kopu zastavila hráčská zeď.

Když Mendy ve 118. minutě nenašel, komu by přihrál, pokusil se technickou střelou trefit vzdálenější vingl Agliardiho branky a málem se mu to povedlo. Palermský gólman se štěstím vytěsnil míč do rohu.

V prodloužení žádný gól nepadl, šlo se tedy na penalty. Hráči je kopali na branku pod kotlem domácích fanoušků. A takto se jim dařilo z pohledu Mladé Boleslavi, která začínala:

V první sérii Holub dal a Cavaniho střelu Miller vyrazil – 1:0. Ve druhé sérii Matějovský i Barzagli proměnili – 2:1. Ve třetí sérii Rolko přestřelil a stejně tak pálil nad Caserta, tudíž se skóre neměnilo – 2:1. Ve čtvrté sérii Rajnoch dal a Jankovic také – 3:2. V páté sérii Sedláček uklidil míč k pravé tyči a bylo rozhodnuto! Na pátého palermského střelce už nedošlo – 4:2. Mladá Boleslav slavila postup do další podzimní fáze Poháru UEFA!

„K úspěchu nám pomohlo několik faktorů. Především hráči podali fantastický kolektivní výkon s nadprůměrnými výkony jednotlivců. Po prohraném utkání doma, i když jsme měli na výhru, nikdo nevěřil v obrat, a o to více to hráči chtěli dokázat. A v neposlední řadě hrála roli i taktika stanovená trenérem Ščasným, kterou hráči beze zbytku dodrželi a projevili větší vůli po vítězství,“ viděl důvody postupu prezident FK Ml. Boleslav Josef Dufek.