„Neměli jsme prohrát,“ hledal po utkání těžko slova trenér Boleslavi Jozef Weber. „Přestože výkon nebyl optimální, vypracovali jsme si v první půli nějaké šance, které jsme měli proměnit.“

Sobotní duel na čtvrt hodiny přerušil nevídaný kuriózní moment. Zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku narazil a zlomil tyč! Hlavní rozhodčí Lerch zápas přerušil a pořadatelé poškozenou bránu vyměnili za novou. Asi po patnácti minutách se začalo znovu hrát.

„Nic podobného jsem dřív nezažil, ale bavil jsem se se správci hřiště a říkali, že už druhou zlomit nemohu, protože další branku už nemají," uvedl v poločasovém rozhovoru pro O2 TV zlínský brankář.

Zlámal jako by přitahoval výjimečné situace. V roce 2015 jako první brankář v samostatné české historii vstřelil gól ze hry, v sobotu pak nešťastně přelomil tyč.

Do té doby se přitom v Adidas Aréně nic zajímavého nedělo. Vzruch kromě incidentu s brankou přinesla pouze šance domácího Valenty, který po zpětné přihrávce slabě střílel do připraveného Zlámala.

V závěru prodlouženého prvního poločasu zahrozil ještě útočník Komličenko. Ruský forvard sice po Valentově obloučku přehodil Zlámala, ale ševce na brankové čáře zachránil stoper Bijimine. Komličenko měl příležitost ke skórování i ve druhém poločase, ale v jasné šanci střílel pouze do připraveného Zlámala.

Moravané nepříjemné chvíle přečkali a v 67. minutě udeřili. Vukadinović dostal od parťáka Mehanoviće dlouhý pas do běhu, pohrál si se stoperem Takácsem a přesnou ranou překonal domácího brankáře Polačka. Chvíli předtím mířil Vukadinović do tyče.

„Od vstřeleného gólu byl soupeř lepší, my jsme se fotbalově velice trápili. S naším úsekem po inkasované brance jsem hodně zklamaný,“ zlobil se po zápase trenér Boleslavi Jozef Weber.

Středočeši se v závěru snažili urvat alespoň bod. Nejblíže vyrovnání byl střídající Konaté. Jeho střílený přízemní centr ovšem nikdo ze spoluhráčů do sítě nedostal. Boleslav tak na vlastním hřišti nevyhrála už pošesté v řadě. Pět kol před koncem si pohoršila na jedenáctou příčku s nadále čtyřbodovým náskokem na sestup.

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 67. Vukadin Vukadinović. Rozhodčí: Lerch – Koval, Boček. ŽK: Pauschek (MB). Diváci: 2573.

Boleslav: Polaček – Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka – Jánoš, Hubínek (79. Konaté) – Ladra, Valenta, Mareš (53. Přikryl) – Komličenko (68. Magera).

Zlín: Zlámal – Matejov (45. Džafić), Bijimine, Gajič, Bartošák – Jiráček, Hnaníček – Ekpai (89. Železník), Mehanović (90+4. Beauguel), Holzer – Vukadinovič.