Fanoušky jistojistě zajímá, jak to bude s kádrem boleslavského týmu. „S nikým aktuálně nejednáme, ani není nikdo z klíčových hráčů na odchodu. Trenér nejdříve musí zmapovat situaci v kádru, pak si můžeme sednout a bavit se, zda bude potřeba něco změnit," nastínil plán několika dalších dní prezident Josef Dufek. Manažer komunikace Jiří Koros pouze dodal, že v minulých dnech prodloužili v klubu smlouvy Jan Kysela, Ondřej Kúdela a Tomáš Fabián.

Do prvoligového kádru se nedostali Sloboda, Ševinský, Brunclík, Štípek, Štoček a Jeslínek, kteří mají svolení hledat si angažmá mimo FK Mladá Boleslav. O tom však bylo rozhodnuto ještě před příchodem kouče Jarolíma. 

Naopak z hostování se vrací Matej Sivrič. S áčkem do přípravy také naskočili mladíci Josef Eliáš, Lukáš Vraštil a Stanislav Klobása. Posledně jmenovaný, aktuálně nejlepší střelec juniorské ligy, by se ale po týdnu měl přesunout na hostování do Sokolova.

První trénink absolvoval tým v pátek v 15 hodin. V posledních letech bývalo pravidlem, že úvodní zimní trénink absolvoval tým v mrazu na umělé trávě. Téměř jarní počasí posledních dní však nechalo fotbalisty vyběhnout ve slunečném odpoledni na travnatou plochu v areálu městského stadionu. Na úvodním tréninku pod vedením nového kouče chyběli dva zranění – Jan Chramosta a Pavel Šultes. Naopak nechyběl po zlomenině nohy se vracející Radek Dosoudil.

Ten se s Jarolímem potkal už ve Slavii a Bratislavě. Právě ze Slavie ale musel po neshodách s koučem odejít. „Důležité je, jak bude pracovat tady," ujistil Jarolím.