Výkonem v derby vrcholila dobrovická herní i výsledková krize. Domácí sice začali krátkým tlakem, hosty pak uklidnil lahůdkovým přímákem v 15. minutě Stanislav Mařík a vše bylo jinak. Jedinou šanci na vyrovnání zachránil zkušený Radim Straka, když vyškrábl střelu Marka Sedláčka a Volfova dorážka z úhlu se mezi tyče nevešla. Ve druhé půli mohly brejky Benátek přinést i výraznější výhru, kdyby Kocourkovi či po překvapivě rozehrané standardce Maříkovi, neutekl při nájezdech míč. „Domácí jsme měli dobře přečtené, soustředili jsme se na rychlé protiútoky a při trošku kvalitnější koncovce mohlo být naše vítězství vyšší,“ souhlasil benátecký trenér Ladislav Bobek.

Dědka, který střídal otřeseného Bartoše, propálil v 64. minutě Tomáš Bulíř, domácí gólman ale ještě stihl ztlumený balón zalehnout na čáře. Kocourkova rána zase prošla pod jeho tělem těsně vedle. Žádný z dobrovických pokusů neměl nárok na úspěch a v 81. minutě zazněl domácím umíráček. Soběslav smolně prodloužil Maříkův nákop před Bulíře, který z deseti metrů napnul síť. Picava končila v křeči a na zvrat se nezmohla.

Loni skončilo porážkou na stejném místě benátecké působení trenéra Františka Šturmy, letos odnesl opačný výsledek Vladimír Sedláček. Zápas už za něj hodnotil vedoucí mužstva Libor Novák. „Věděli jsme, že derby bude velice důležité pro oba celky. Hosté vyhráli po právu, za výhrou šli více než my,“ konstatoval.

Vítězství slavila i početná ex-dobrovická kolonie v kádru Benátek. „Hráči šli do derby s velkým odhodláním, řada jich tu dříve působila. Nebylo proto třeba je nějak zvlášť motivovat,“ prohlásil Ladislav Bobek.

„Střílíme málo branek a naopak dostáváme laciné góly po školáckých chybách. Kluci vědí, že je to v nich a trápí se tím. Máme několik zraněných, ale to nás neomlouvá. Před námi je navíc těžká série zápasů,“ uvědomuje si Libor Novák.

Picavu dělí od sestupu už jen dva body, černého Petra drží i po výhře stále Benátky. Mezi oběma zástupci Mladoboleslavska jsou ještě vklíněny Brozany. „Všichni konkurenti pravidelně bodují, nesmíme polevit,“ velí Ladislav Bobek.

Nový trenér FK Dobrovice by měl být jmenován během dneška a již v sobotu ho čeká premiéra na domácí lavičce proti velmi silným Zápům.

ČFL – 33. kolo

Dobrovice – Benátky 0:2 (0:1)
Branky: 15. Mařík, 81. Bulíř. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: Routek, Novák, Dědek – Skuhravý. Diváci: 300. Střely na bránu: 3:5. Rohy: 5:3.
Dobrovice: Bartoš (30. Dědek) – Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha (77. Kostka) – Žaloudek, Sedláček (46. Schubert) – Fotr, Krystan, Bernát – Volf.
Benátky: Straka – Hakl, Skuhravý, Hošťálek (52. Borovička), Horák – Šimeček – Kocourek (65. Zörkler), Knobloch (90.+1 Munzar), Mařík, Bulíř (83. Tvrzník) – Synek (88. Sudek).

Karel Jedlička