Reprezentační přestávka je minulostí, o slovo se opět hlásí nejvyšší fotbalová soutěž. Fotbalisté Mladé Boleslavi o víkendu hrají na hřišti v Edenu, kde má domov pražská Slavie, kterou během přestávky koupili čínští investoři.

Pod čínskou vlajkou se sešívaní pokusit zlomit pět let trvající sérii, během níž, nedokázali fotbalisty Mladé Boleslavi porazit. „Tahle pauza byla výjimečně dlouhá, snad nikdy jsem neabsolvoval tři týdny bez ligového utkání. Samozřejmě se na zápas těšíme, i když máme nějaké zdravotní problémy. Hrajeme doma před našimi fanoušky a chceme vyhrát. Pevně věřím, že bude víc diváků než minule. Kdyby pravidelně chodilo přes deset tisíc, bylo by to skvělé. Mladou Boleslav jsem vedl, ale neberu to jako speciální utkání. Jsem ve Slavii a udělám všechno pro to, abychom na domácím hřišti vyhráli. Ale víme, že Mladá Boleslav má velice dobrý tým, dobře poskládaný. Navíc je trénuje bývalý kouč Slavie, takže to bude prestižní i pro ně," říká kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Hostující trenér Karel Jarolím k tomu dodává: „Během přestávky jsme se věnovali především zkvalitnění defenzivy, což chceme proti Slavii potvrdit. A pochopitelně očekávám, že hráči zároveň nesleví ze své střelecké produktivity z předchozích zápasů."
Mladá Boleslav a Slavia Praha shodně získaly po sedmi bodech v pěti dosud odehraných ligových kolech. Slavia na sedmé příčce však má lepší skóre než osmá Boleslav.

Co se gólů týče, mají Boleslavští velmi kuriózní bilanci. Po pěti odehraných ligových kolech jich nejvíce nastříleli a zároveň nejvíce obdrželi. Celkovým počtem třinácti nastřílených gólů předčili o jeden i současného ligového lídra Spartu Praha. A s celkově dvanácti inkasovanými góly jsou na tom stejně, jako jasně poslední Baník.

Bilance všech dosavadních dvaadvaceti utkání o prvoligové body mezi Mladou Boleslaví a Slavií Praha vyznívá příznivěji pro Boleslav, která vyhrála osmkrát a Slavia jen pětkrát, nerozhodně skončilo devět zápasů.