Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:1

Devadesát minut se fotbalistům Boleslavi v páteční přdehrávce Gambrinus ligy v Jablonci nedařilo.

Pak ale přišla druhá minuta nastavení a šťastné boleslavské vyrovnání. Na rohový kop přiběhl do domácího vápna i brankář Jakub Diviš, který zůstal v brance Boleslavi po pohárových zápasech místo Miroslava Millera.

Domácí však centr Jarolíma odvrátili a mohli se řítit na opuštěnou branku Boleslavi. Štohanzl ale dokázal míč zastavit, ten pak šťastně podjel kopačku Vošahlíka, dostal se k Zahustelovi a jeho centr dokázal dostat do branky Jasmin Ščuk.

Boleslav se do té doby na hřišti spíše hledala. A také od 12. minuty prohrávala. Rychlý brejk Jablonce vyřešil ve vápně skvěle reprezentant Vaněk a poslal domácí do vedení. Boleslav mohla vyrovnat po Štajnerově centru do vápna, který propadl až na tyč.

Pak se hosté spíše trápili, domácí měli šance, ale svůj náskok zvýšit nedokázali. Hostující hru rozhýbal až příchod útočné posily Šultese, který začal zaměstnávat držitele 99 čistých ligových kont Špita. Stovku mu ale odčaroval až v samotném závěru zmiňovaný Ščuk.

Branky: 11. Vaněk – 90.+2 Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu – T. Kovařík, Plesar. ŽK: Rossi – Bořil, Štohanzl. Diváci: 1822.
Jablonec: Špit – Zoubele, Rossi, Beneš, Novák – Loučka – Kopic (90. Vošahlík), Kubista, Piták (86. Čížek), Vaněk – Třešňák (70. Hubník).
Boleslav: Diviš – Kúdela, Johana, Smejkal, Bořil (75. Šultes) – Ščuk, Jarolím – Štohanzl, Štajner (70. Zahustel), Chramosta – Nešpor.