Hradec Králové – Dobrovice 3:1

Fotbalisté divizní Dobrovice se nebojí vlka nic. Trenér Hejno jim do zimní přípravy naplánoval kromě jiných také dva zápasy s celky druhé české nejvyšší soutěže. Kromě Pardubic, s nimiž se střetnou začátkem února, vyzvali v sobotu dokonce vedoucí tým soutěže – Hradec Králové.

Ten se rozdělil na dvě poloviny, přičemž ta první vyzvala právě Cukrovarníky, druhá partička Votroků si pak střihla zápas s Opavou. Boleslavským fanouškům známá jména jako Kulič či Rolko sice byla až ve druhé jedenáctce, přesto proti diviznímu soupeři nepostavil Hradec rozhodně žádné nýmandy. Jména jako Koubek, Hochmeister, Vaněček nebo Štěpán mají v lize něco odkopáno.

Záložníka Štěpána navíc v létě testovala i Mladá Boleslav. „Ten má snad stovku pod devět," glosoval nemalou rychlost hradeckého záložníka po zkušenosti na vlastní kůži útočník Dobrovice David Miškovský. V hostujícím dresu se představili také dva nováčci – aktuálně na testech působící Held a Křelina.
Domácí šli záhy do vedení, když skóre otevřel bosenský mladíček Asim Zec. Z hostů pak spadl ostych a vzápětí bylo vyrovnáno. Hlavou se prosadil vzrůstem nevelký David Boško. „Na hradeckém webu sice psali, že jsem se prosadil přízemní tečovanou střelou, ale já jsem hlavičkoval. Tak nevím," usmíval se dobrovický střelec.

V dalším průběhu zápasu se už ale trefovali jenom domácí. Ještě do poločasu vrátil Hradeckým vedení Poděbradský, jenž využil centr aktivního Zece. No a v závěru poločasu zvýšil na konečných 3:1 Doležal. Ve druhém poločase se sice hrálo za převahy domácích, ale další branky už nepřišly.

Branky: 7. Zec, 35. Poděbradský, 45. Doležal – 13. Boško. Rozhodčí: Horský. ŽK: Kanaval. Diváci: 150.
Hradec: Koubek – Holeš, Novák, Hochmeister, Poděbradský – Štěpán, Zelený, Schwarz, Doležal, Zec – Vaněček.
Dobrovice: Kanaval (46. Bartoš) – Novák, Lukáš, Váňa (46. Vladyka), Bém – Vajgl (46. Held), Cigánek, Patočka, Golovko – Boško (46. Křelina), Miškovský.