V sobotu a v neděli jste málokde mohli vidět utkání, které by řídil krajský rozhodčí, protože všichni středočeští arbitři absolvovali doslova krutý seminář rozhodčích v Nymburce. V sobotu se do Sportovního areálu v Nymburce sjeli sudí krajského přeboru, I. A třídy a také jedinci z I. B třídy, kteří jsou zařazeni na listinu Talent, v rámci mentorského programu. V neděli pak přijeli rozhodčí, kteří řídí soutěže I. B tříd.

Sobotní den byl poněkud více náročný. Harmonogram byl v obou dnech stejný. Ráno se odběhaly povinné FIFA testy (deset kol o 400 m, kde 150 metrů testované osoby běží na čas a 50 metrů na čas jdou chůzí), mezitím ti, co neběhali, psali testy z pravidel fotbalu a obráceně. Následoval oběd v místní jídelně a po naplnění bříšek začaly nekonečné přednášky v konferenčním sále. Nekonečné právě pro sobotní absolventy, protože počasí bylo opět „vydařené“ a při počtu cca 150 lidí v jedné neklimatizované místnosti to bylo celkem úmorné.

Rozhodčí se mohli maximálně ovívat papíry, ale ani to jim nepomáhalo. Přesto nikdo horkem nepadl a všichni seminář přežili ve zdraví. Náplní přednášek bylo hlavně FIFA video s různými fotbalovými akcemi, ať už týkající se faulů, nebo přestupků. Rozhodčí poté pomocí diskuse vyhodnocovali situace. Vždy po každém videu dostali správnou dopověď tak, jak to FIFA zpracovala. Slovo měl i Karel Bohuněk, který se věnoval tématu taktiky řízení utkání. Kolem půl sedmé večer seminář končil a rozhodčí se mohli rozjet do svých krajů. Nedělní sezení neprovázelo sice takové kruté dusno, ale běžci byli naopak promočení, protože jim při kroužení na oválu pěkně pršelo. I to účastnící nakonec zvládli. Jako každý rok se našli jedinci, kteří neuspěli v některých požadavcích, proto byl pro ně vypsán už náhradní termín, a to 16. srpna.