V sobotu proběhlo v příjemném prostředí restaurace v areálu SK Kosmonosy školení rozhodčích Okresního fotbalového svazu. Školení bylo jednodenní se začátkem v devět hodin. Zásluhou komise rozhodčích v čele s jejím předsedou Michalem Tylchertem bylo vše připraveno na jedničku a celý průběh školícího dne probíhal hladce.

V dopoledním programu byli rozhodčí rozděleni do dvou skupin. První psala písemné testy ze znalostí fotbalových řádů a pravidel, druhá skupina šla na tréninkové hřiště plnit fyzické prověrky. „Vše proběhlo v pohodě, rozhodčí jsou na jaro připraveni," hlásil předseda arbitrů Michal Tylchert.

V odpoledním programu převažoval výklad pravidel a také byla rozhodčím předána prvotní informace k elektronické revoluci chystané na léto 2015. Těch se nejvíce týká záležitost elektronického vyplňování zápisu. Informace přišel sudím předat předseda OFS Martin Vlk.

Uvidíme, jak nabyté zkušenosti přenesou sudí na jaře na okresní trávníky. Z 54 evidovaných rozhodčích sedmička ukončila nebo přerušila aktivní činnost, šest arbitrů se ze školení omluvilo a sedm se nedostavilo. Zimního školení se tak zúčastnilo 34 okresních rozhodčích.

Rozhodčí, kteří se z předepsaného školení omluvili nebo neabsolvovali nějakou z povinných částí školení, nemají v současné době splněny podmínky pro vykonávání činnosti pro nový soutěžní ročník 2015/16 a termín náhradního školení jim bude Komisí rozhodčích určen dodatečně.

Celky TJ Sokol Struhy, SK Strašnov, SK Branžež 2000, SK Klášter Hradiště n. J., SK Skalsko B a TJ FC Nemyslovice nemají v současné době na listině aktivně činného rozhodčího.

PETR FENCL