„Už je to jasné delší dobu, ale nechtěl jsem to zveřejňovat, protože jsem měl povinnosti u hradecké šestnáctky,“ řekl devětatřicetiletý bývalý obránce, jenž v poslední době působil jako kouč dorosteneckého týmu FC Hradec U16.


Prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek je rád, že se oporu z let 2006 až 2013 podařilo do realizačního týmu přivést. „Adrian je skvělým způsobem zapsaný v dějinách mladoboleslavského fotbalu. Jak u fanoušků, tak u nás funkcionářů. Prožili jsme spolu řadu úspěchů. Je týmovým hráčem. Slibujeme si propojení realizačního týmu s kabinou.“


Se souhlasem vedení Votroků Rolko vykonává roli druhého asistenta u mladoboleslavského áčka už dva týdny. Oficiálně se ale ujme funkce až první prosincový den. Zápasovou premiéru v nové pozici si odbyde v nedělním utkání na Spartě. Ani na Letné tým s největší pravděpodobností opět nepovede Dušan Uhrin, který kvůli nemoci chyběl už v minulém kole na Dukle. „Myslím, že na devětadevadesát procent nebude, protože dneska byl hospitalizován v nemocnici v Mladé Boleslavi,“ uvedl Josef Dufek.


V realizačním týmu Rolko vyplní neobsazenou pozici Uhrinova druhého asistenta vedle Petra Čuhela. „Při dnešním počtu hráčů v kádru už dva trenéři nestačí,“ uvědomuje si Dufek.


Dvoumetrový „čahoun“ s více než dvěma stovkami prvoligových startů nezanevřel po ukončení prvoligové dráhy v roce 2015 ani na hraní, na podzim nastupoval v I. B třídě Královéhradeckého kraje za celek Předměřic.