„Stabilizovali jsme složení obranné čtveřice, ale také středové řady, jejíž hráči jsou aktivní a napadáním soupeřů hodně spoluhráčům v obraně pomáhají,“ zdůraznil Stanner. Základ jeho týmu tvoří perspektivní mladíci vyučení fotbalovému řemeslu převážně v boleslavských mládežnických družstvech.

„Máme hodně mladý kádr, takže úplně bez chyb nehrajeme, ale předvádíme kvalitní fotbal, na který se dá koukat. Vytváříme si gólové šance a vítězství, jako například to poslední proti Příbrami, si zasloužíme.“

V porovnání s předchozí sezonou, která byla pro boleslavskou juniorku premiérovou ve třetiligové soutěži, se v sestavách nového ročníku neobjevuje tolik hráčů s prvoligového áčka.

„Pro mě jsou hráči áčka ti, kteří už za první mužstvo něco odkopali. Takže skutečnost je taková, že třetiligové zápasy hrajeme bez prvoligových hráčů, i když z juniorského kádru někteří s áčkem trénují a jsou na jeho oficiální soupisce,“ připomněl Stanner.

Především v souboji se sparťanskou juniorkou předvedli boleslavští mladíci kvalitní a pohledný fotbal, který vidělo bezmála pět set diváků. Na zatím poslední mistrák proti příbramské juniorce se přišlo podívat jenom necelých dvě stě lidí.

„Je to je škoda, vždyť co může〜 být v sobotním dopoledni lepšího, než vidět pěkný fotbal a pochutnat si při tom na klobáse,“ vyzývá trenér juniorky boleslavskou veřejnost k cestě za fotbalem na Astonku.

Nejbližší příležitost mají už zítra, kdy od 16.30 FK Mladá Boleslav B hostí SK Slovan Varnsdorf s exligovým kanonýrem Obajdinem v sestavě a touhou hrát v ČFL prim s cílem postoupit do II. ligy.