Fanoušci jejich barev je milují, tábory soupeřů nenávidí. A řadu zkušeností s nimi mají i rozhodčí. „Jeden takový Řepka vám může pokazit celý zápas,“ hlásí jeden z oslovených arbitrů panelu rozhodčích Boleslavského deníku. A je jedno zda se jedná o pralesní soutěž nebo HET ligu. To ostatně přiznal v nedávném on-line rozhovoru také prvoligový sudí z Mladé Boleslavi Ondřej Pechanec. „Co si vybavuji, tak z hráčů to bývá problematické s Tomášem Radou ze Slovácka a z trenérů s panem Petrem Radou,“ má své oblíbence v ligovém kolotoči mladý sudí.

A kdo je podle rozhodčích nejnepříjemnější na pískání v okresních soutěžích na Mladoboleslavsku? Z patnáctky oslovených arbitrů v panelu zaznělo nejčastěji jméno Jindřicha Bůžka z Kostelního Hlavna, a to konkrétně v pěti případech. Na druhém místě se třemi hlasy se pak umístil jeho bratr Martin, přičemž dva z oslovených rozhodčích dokonce nechtěli mezi těmito dvěma vybírat a nahlásili obě jména najednou. Pomyslnou bronzovou medaili pak získal záložník Kropáčovy Vrutice Lukáš Losík. Další z desítky „nominovaných“ Řepků se v seznamu rozhodčích neobjevil více než jednou.

Čtyřiačtyřicetiletý Bůžek přitom dlouhodobě patří k nejlepším hráčům okresního přeboru. Borec, který si své odkopal i ve vyšších soutěžích především v dresu Benátek, patří k nejlepším střelcům Kostelního Hlavna. V aktuální sezoně má na kontě šest přesných zásahů. K tomu také tři žluté karty a jednu červenou.

„Podle mého soudu je to také podle toho, jak si to udělá rozhodčí na hřišti. Když špatně, tak se najde v každém mužstvu jeden, nebo dva Řepkové. Mně občas blbne Jindra Bůžek, ale jsou zápasy, kdy o něm člověk vůbec neví,“ přidává poznatek jeden z oslovených rozhodčích. Jiný jeho kolega přidává: „V tomhle směru je u nás velká konkurence, jména jako Losík, Jindra Bůžek nebo Maurer jsou evergreeny. Jmenovat ale budu někoho, kdo není tak trestaný, ale je hodně záludný hráč – Josef Beran z Kněžmosta. Je to výborný fotbalista, ale umí být hodně nesportovní a díky jeho zkušenostem mu to prochází, protože to umí takříkajíc schovat.“

Z Kněžmosta se pak v nominaci objevil také Beranův spoluhráč Milan Kobrle. Padala i další jména – Aleš Kohout z Horek, Libor Parýzek a Miroslav Podzimek z Bezna nebo bakovský matador Jan Resl. Zdeňka Jakubce ze Skalska pak jeden z rozhodčích označil za zákeřného hráče.

Lze si však povšimnout, že ve většině případů se skutečně jedná o výborné a zkušené fotbalisty, kteří by v civilu mouše neublížili. Většina z nich se pak také pomáhá s organizací ve svých klubech. Možná proto o to více prožívají samotné dění na hřišti a případně křivdy, kterých se občas na jejich týmu rozhodčích dopustí, vnímají o to emotivněji.Výsledky anketní otázky položené patnáctičlennému panelu nominovaných rozhodčích:

5 hlasů
Jindřich Bůžek Kostelní Hlavno

3 hlasy
Martin Bůžek Kostelní Hlavno

2 hlasy
Lukáš Losík Kropáčova Vrutice

1 hlas
Pavel Matuna Strašnov
Zdeněk Jakubec Skalsko
Libor Parýzek Bezno-Sovínky
Miroslav Podzimek Bezno-Sovínky
Milan Kobrle Kněžmost
Aleš Kohout Horky B
Jan Resl st. Bakov
Lukáš Mezera Zdětín
Josef Beran Kněžmost
Petr Vonášek Nemyslovice

Panel rozhodčích
Do panelu rozhodčích, který odpovídá na anketní otázky, byla zařazena kompletní nominovaná patnáctka arbitrů, které nominovaly kluby okresu.