Karty byly rozdány jednoznačně. Mladá Boleslav potřebovala tři body k udržení ve vedoucí ligové trojici a případným ambicím na Ligu mistrů. Kdežto Most už měl pro ligový ročník 2006/07 vystaráno, neboť aktuální třicetibodový zisk mu zaručoval ligovou existenci a další body už nijak nutně nepotřeboval.

Na výsledek byly zvědavé necelé čtyři tisícovky diváků z Mostu, dvě stě z Mladé Boleslavi a také slunce, které vytvářelo pro aktéry téměř tropické podmínky.

V nich se soupeři rozešli smírným výsledkem, což je pro Mladou Boleslav fatální ztráta v boji o evropské poháry.

Na tvářích boleslavských fotbalistů po utkání v Mostu bylo patrné zklamání. Netajil se jím ani brankář Miroslav Miller, který podal ve střetnutí vynikající výkon.

„Přijeli jsme do Mostu vyhrát, abychom se ještě mohli poprat o titul. Mrzí nás, že jsme to nedotáhli do úspěšného konce. Teď musíme vyhrát nad Libercem, aby naděje na pohárovou Evropu nezhasla úplně,“ řekl po utkání boleslavský gólman.

„Bude to však složitější než loni, kdy Liberec měl už titul v kapse. I jemu totiž půjde v zápase o hodně. Šance vidím padesát na padesát, ale hrajeme doma a to by mělo být pro nás výhodou,“ řekl k poslednímu utkání s Libercem Miroslav Miller.

Autorem jediné branky Boleslavi byl mladíček Jan Kysela. Ani on se však ze svého úspěchu příliš neradoval. „Pokud nakonec skončíme druzí, bude to bezvadné,“ věřil v konečný úspěch boleslavských barev hráč reprezentační jedenadvacítky Kysela.