O víkendu hostí mladoboleslavská umělka finále zimní Tipsport ligy. A po včerejší remíze 1:1 s Jabloncem u toho bude i domácí Mladá Boleslav. V sobotu v 11 hodin se utká o postup do nedělního finále s Bohemians, druhé semifinále proti sobě svede ve 13.30 hodin Pardubice a slovenský Poprad.

Potřebný bod získali Boleslavští v zápase proti Jablonci. Ten mohl v případě výhry postoupit na úkor právě Mladé Boleslavi. A také k tomu neměl po prvním poločase daleko. Boleslavská obrana totiž neuhlídala ve 29. minutě jabloneckou posilu Zeleného, který otevřel skóre.

„Na nás asi bylo dneska vidět, že jsme unavení z tréninkových dávek, ale dneska jsme chtěli uhrát postup do semifinále. Kluci to dneska odmakali a povedlo se nám to," komentoval nakonec remízový zápas brankář Jan Šeda, který naskočil v boleslavském dresu do druhého poločasu.

Skóre srovnal po změně stran Jan Chramosta, který měl v pokutovém území Jablonce dostatek času, aby si míč srovnal na pravou nohu a zamířil přesně k tyči. Jablonec poté zvýšil svůj tlak, který stupňoval v závěru zápasu, kdy se hnal za kýženou brankou, která by znamenala postup do víkendových bojů.
Hodně blízko byl v poslední minutě zápasu Vít Beneš, který po Mehanovičově přímém kopu nebezpečně hlavičkoval, ale gólman Šeda dokázal míč zachytit. Podle jabloneckých hráčů tak však učinil až za brankovou čarou, rozhodčí ale míč v bráně neviděli. „Míč byl více jak polovinou za brankovou čarou, ale celý tam nebyl. Jsem si na sto procent jistý, že to gól nebyl," popisoval klíčovou situaci zápasu, a nakonec i celé skupiny B, brankář Jan Šeda.

„Naopak musím pochválit rozhodčí, že situace správně vyhodnotili. Obzvlášť pomezní to měl na rozhodování těžké," dodal boleslavský gólman.
On i jeho spoluhráči se mohou těšit na dva víkendové zápasy. „Přesně nevím, jaký bychom měli program, kdybychom nepostoupili, ale asi by se nějaký soupeř na zápas domluvil," tuší Jan Šeda. Ten se hned se zbytkem týmu po finálovém víkendu přesune do Rakouska na osmidenní soustředění. „Sice nás tam čeká podobné počasí jako tady, ale je dobře, že změníme prostředí. Já se těším, že vypadneme z toho stereotypu a budeme mít více chuti do trénování," říká Jan Šeda.