Byl skoro zázrak, že ještě po 82 minutách platil bezbrankový stav. Šancí bylo totiž na obou stranách požehnaně a Rejšice při historické domácí premiéře v krajském přeboru nijak nezaostávaly. Bělík vnikl ve 13. minutě do rozhozené obrany hostů a z jeho zpětné přihrávky těsně přestřelil Menšík.

Domácí se museli třást, kdykoli k jejich bráně zamířil Maryška. Dvakrát zakončoval sám: křížnou střelu mu vyškrábl Tvaroh a hlavička ze čtyř metrů mířila nad. Krom toho obral Maňase a předložil ex-štěchovickému Šrainovi, jenž zblízka minul. Před přestávkou měl naopak domácí Falta při rohovém kopu gól na kopačce, leč nikoli na lýtku, kterým míč usměrnil vedle.

Druhý poločas začal volejem za obranou schovaného Vostrého pod břevno, Tvaroh vytěsnil míč na roh. Těch byl v událostmi nabitém utkání mimořádný počet. Po jednom z nich střílel šikovně domácí Miškovský, při dalším si Dobříš málem dala vlastní gól.

A zase hrozil Maryška. Střela po parádním průniku v 63. minutě se otřela o tyč, hned za minutu jeho zakončení z malého vápna zázračně odvrátil Tvaroh. V osmé desetiminutovce vrcholila ofenzíva Rejšic. Hlavičku střídajícího Štěpána z čáry vyškraboval brankář Weber, Miškovského rána otřásla dokonce břevnem. Dva Bělíkovy trestné kopy zakončovali Putorik do Weberových rukavic a Kopecký těsně vedle.

Jenže přišel krutý trest. Maryška vyměnil úlohu spalovače šancí za spalovače rejšických nadějí výstavní střelou z 25 metrů, která zapadla pod břevno. V předposlední minutě navíc přihrál na druhý gól pod sebe nabíhajícímu Liškovi.

Rejšice – Dobříš 0:2 (0:0)
Branky: 83. Maryška, 89. Liška. Rozhodčí: Pavlíková. ŽK: 0:2. Diváci: 145. Střely na bránu: 7:7. Rohy: 11:16.
Rejšice: Tvaroh – Maňas (78. Dufek), Kopecký, Putorik, Bobek – Zikmunda (84. Karela), Bělík, Herman, Falta (69. Štěpán) – Menšík, R. Miškovský.