Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rejšice ztratily vyhrané derby

Boleslavsko – Mynář se v úvodním kole I. A třídy blýskl hattrickem, Hradiště vybuchlo v Dobrovici.

13.8.2013

Tomáš Hrdlička z Luštěnic stíhá v premiérovém utkání mistrovské sezony v I. A třídě rejšického Zdeňka Bělíka.Foto: Karel Jedlička

DLOUHÁ LHOTA – RADIM 5:1 (2:0)

Po roční epizodě v krajském přeboru si domácí zase připomněli chuťvítězství. Vyrovnaný první poločas vyhráli se štěstím, ve druhém soupeř ztrácel síly a závěr se proměnil ve lhotskou exhibici. Dlouhou Lhotu zdobila stoprocentní efektivita. Hned první přímá střela byla gólová: Jan Novotný a Antonín Beran zprava směrem do středu rozebrali obranu a osamocený sparťanský veterán Radek Mynář přehodil brankáře jak při silvestrovském derby – 1:0. První roh kopal minutu před přestávkou domácí Krouský a hlavou u zadní tyče skóroval Kozma.

Radim nepůsobila odevzdaně, její urostlí útočníci hrozili z brejkůi standardek, jenže v koncovce přesní nebyli, a když náhodou ano, zmařil nájezdy Slunéčka i Havránka Bejr. Na druhé straně netrefil po Limrověakci, zastavené gólmanem na hranici jeho výběhu, opuštěnou bránu novic Klíma. Hostům postupně docházel dech. V 56. minutě je po dalekonosné střele Klímy zachránilo břevno, když ale Klíma našel před prázdnou bránou Mynáře, bylo to už 3:0.

Zápas po Šolcově faulu zdramatizoval proměněnou penaltou v 73. minutěSlunéčko, ale také Mynář potrestal faul brankáře Arnolda a z pokutového kopu dovršil hattrick. Arnold často hasil chyby spoluhráčů, po nepřímém kopu zevnitř pokutového území vyrážel bombu Berana a kryl i dva Mynářovy nájezdy. Až v poslední minutě Mynář poslal míč do uličky Klímovi, a ten korunoval výborný výkon přesnou střelou po zemi.

Branky: 28., 64. a 79. z PK Mynář, 44. Kozma, 90. Klíma –73. z PK Slunéčko. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:2. Diváci: 145. Střely na bránu: 9:6. Rohy: 5:0. Dlouhá Lhota: Bejr – Šolc (85. Nekola), Jiří Horák, Kozma, Mulač – Klíma, Beran (82. Novák), Mynář, Krouský – Novotný (46. Král), Limr (46. A. Kořínek).

LUŠTĚNICE – REJŠICE 2:2 (0:2)

V napjatě očekávaném derby padaly góly jen do brány u koupaliště,na niž útočili v prvním poločase červení hosté a po změně stran zelení domácí. Nováčkovi soutěže stačily dvě povedené akce k vedení 0:2. Už v 5. minutě vyšel nacvičený signál: Lubomír Kučera pustil centr z rohu mezi nohama Jonovi, a ten vymetl šibenici. Minutu před přestávkou obešel Menšík brankáře a z ostrého úhlu zavěsil. Mezitím jedinou příležitost Luštěnic, hlavičku Pavla Kučery po trestném kopu, lapil na čáře Tvaroh.

Z kabin se domácí vrátili jako vyměnění, přimáčkli soupeře a jejich největší zbraní byly standardní situace. Prudkou hlavičku Pavlíčka po přímém kopu vyškrábl Tvaroh na roh, po němž kryl i Jankovu střelu. Hlavou neumístil dobře míč ani dezorientovaný Zikmunda po skvělém dloubáku Pavlíčka. V 57. minutě se bohužel rozhodčí upískl při nafilmovaném pádu Kopy, jehož se Tvaroh ani nedotkl. Penaltu proměnil Zikmunda – 1:2.

Za drtivý nápor si Luštěničtí i tak bod zasloužili. Postaral se o něj za sedm minut Kopa dorážkou ze závaru po rohu. Tentýž hráč navíc při dalším rohu v 75. minutě hlavičkoval do tyče. Zatímco rejšičtí útočníci neúčelně sólovali, Janek na „horké"straně hřiště připravil loženku Gregorovi (jedinou v utkání, která vyplynula ze hry), jenže posila z Bakova z otočky přestřelila. V poslední pětiminutovce náhle Rejšice zařadily vyšší rychlost a mezi nimi a vítězstvím stál jen Ladislav Řezáč. Vyrážel bombu luštěnického odchovance Horvátha, který první zápas v rejšickém dresu odehrál proti mateřskému klubu. Pak utnul i Bělíkův drzý průnik a v 89. minutě vychytal po Karelově centru znovu Bělíka, jenž proti němu pálil z malého vápna.

Branky: 57. z PK Zikmunda, 64. Kopa – 5. Jon, 44. Menšík. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:5. Diváci: 230. Střely na bránu: 10:5. Rohy: 5:8. Luštěnice: Řezáč – T. Hrdlička (84. Jakubův), M. Hůlka, Pavlíček, Obrázek (90. Kettner) – P. Kučera (70. Archman), Kopa, Gregor, Zikmunda – Janek, R. Hrdlička. Rejšice: Tvaroh – Dufek, Kubín, Jon, Karela – Horváth, L. Kučera (62. Herman), Putorík, Hojsák (73. Falta) – Menšík, Bělík.

DOBROVICE B – MN. HRADIŠTĚ 4:1

Domácí nováček začal ve velkém stylu, bez zaváhání rovnou smetl jednoho z favoritů soutěže. Hradiště ovšem potopil už ve 4. minutě brankář Ježek, který nedůrazně vyboxoval trestný kop přímo do zad domácího Býma, jenž tak přišel lacino ke gólu. Ve 25. minutě Bobkův roh usměrnil hlavou do sítě Boško – 2:0.

Hosté se nemohli dostat do hry, a když jim zbytečným podseknutím Jíry v pokutovém území pomohl Bým, netrefil z penalty jejich nejzkušenější hráč Bejda vůbec bránu. Naopak v předposlední minutě poločasu utekl po pravém křídle Boško a zakončil přesnou ranou na zadní tyč.

Po přestávce servírovali hosté dobrovické rezervě další gólovou pochoutku – centrovaný míč promáchl na malém vápně Špetlík a na hrozivých 4:0 pohodlně zvyšoval za ním stojící Kořínek. Ježek pak alespoň vyrazil tutovku Tumy po Tomáškově centru. K čestnému úspěchu hostům pomohl pro změnu minelou debutant Janura, jemuž vypadl z rukavic Bejdův trestný kop, a nejlepší střelec loňské I. A třídy Jíra zblízka snadno dorazil.

Branky: 25. a 44. Boško, 4. Bým, 55. Kořínek – 70. Jíra. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 4:3. Diváci: 208. Střely na bránu: 7:3. Rohy: 4:7. Dobrovice B: Janura – Bým (90. Bartoň), Vladyka, Mrvík, Pečínka (71. R. Miškovský) – Bobek, Tuma, Maňas (87. Pilz), F. Kořínek (67. Tomášek) – Boško, Antoš (58. Bulíř). Mnichovo Hradiště: Ježek – Špetlík (63. Lakatoš), Jakub Horák, Bejda, Zajíček – Bajer, Hofman, Hrdina, Pokorný (53. Lukeš) – Radačovský, Jíra.

Autor: Redakce

13.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.