Oba týmy od začátku hýřily útočnou aktivitou, přestože hřiště připomínalo po přívalu hektolitrů deště spíše deltu. Třeba domácí Letko byl v úvodní desetiminutovce ve třech velkých šancích, ale selhal a taktovku stále častěji třímali hosté. A po hezké kombinaci přehodil Maňas gólmana Hňupa – 0:1. Pak chvíli visel ve vzduchu i druhý gól hostů, ale domácí se zvedli a vyrovnali, byť s klikou. Novák v sólu vsadil na přihrávku Šilhanovi, tu pokazil, ale dobíhající Letko přece jen skóroval.

Dramatickou změnu přinesl začátek druhé části. Do protivníka zajel v louži ostře Čurda a sudí Navrátilová ho vyloučila, což se domácím nelíbilo a vyčítali jí necitlivost.
Domácí kapitán Michal Zachariáš říkal, že duel byl kvůli množství vody pro všechny hráče strašně těžký. „Klobouk dolů přede všemi, co ho zvládli. Občas to smrdělo i zraněním, některé zákroky byly na hraně. Bohužel po jednom jsme přišli o Honzu Čurdu. Do toho souboje asi nešel úplně šťastně a měl to víc ustát. V první řadě jde o zdraví hráčů, pak o fotbal," soudil Michal Zachariáš.

Nové role se ujali lépe domácí. Dobře bránili, občas po nákopu zahrozili a Šilhan měl dokonce po přepychovém centru Nováka tutovku hlavou – brankář Tvaroh neskutečně zasáhl. Na druhé straně vážně kontroval jen střídající Karela, k přízemnímu centru ale doklouzal o setinku později, než potřeboval.

V závěru Hostouň dokonce soka nečekaně přitlačila, pak vzplály i saze, když jeden z hostů pálil po odpískání na branku a Burant se mstil v rytmu kanadských hokejistů. Ale nakonec všichni vychladli a šlo se na penaltový rozstřel. V něm zaváhal proti bravurnímu Tvarohovi jako první domácí Novák, ale první vyhrání opět z kapsy vyhánělo: nevysoký gólman domácích Hňup dosáhl na pokusy Kučery i Jaroše a v šesté sérii tak slavila Hostouň.

„Bod je pro nás určitě málo, vždyť jsme skoro celý druhý poločas hráli proti deseti. Přitom na začátku bych ho bral, protože Hostouň v minulém ročníku měla výsledky a předváděla kvalitní, útočný fotbal," hodnotil duel zklamaně hostující trenér Miroslav Hruška. A mrzelo ho, že se nehrálo na suchém hřišti, kde by jeho mužstvo asi více uplatnilo v početní převaze svoje kombinační schopnosti.

Hostouň – Rejšice 2:1 po PK (1:1)Branky: 39. Letko, rozh. pen. T. Krupička – 20. Maňas. Rozhodčí Navrátilová. ŽK: 3:2. ČK: 48. Čurda (H.).
Rejšice: Tvaroh – Dufek, Kopecký, Pečínka, Sameš (81. Putorik) – Bělík, Maňas (70. Karela), Kučera, Falta – Zikmunda (79. Štěpán), Jaroš.

Sázava – M. Hradiště 3:2 po PK (1:1)Branky: 13. Švec, 59. Kozák – 12. Zajíček, 75. Jíra. Rozhodčí: Hamouz. ŽK: 1:1. Diváci: 220.
Hradiště: Ježek – Musil, Zajíček, Pokorný, Špetlík – Krejza, Razák (82. Čermák, 88. Svoboda), Lakatoš, Maryška – Jíra, Radačovský (59. Tomašov).