Z fotbalového jara utekla sotva minuta a už hráči Rejšic prohrávali. Hájkův centr prodloužil Radek Šelicha na zadní tyč efektně přes hlavu. „Byl to polovlastní gól, nebýt teče Ondry Jóna, byl by to Libor Novák chytil“, mrzelo kormidelníka Rejšic Miroslava Hrušku.

Novák podržel domácí vzápětí při sólu robustního Předoty, ale v jednadvacáté minutě neměl nárok proti parádní ráně druhého bývalého ligového hráče Blšan Tomáše Buldry. Ten volejem napálil síť z třiadvaceti metrů a hosté vedli už 2:0.

Rejšice v benáteckém azylu nesehrály špatnou premiéru, herně měly většinu času navrch, ale hra plná rychlých narážeček po zemi často ztroskotala na nepřesné finální přihrávce či centru. Na rozdíl od nováčka krajského přeboru domácí své šance zahazovali. Fingerhutův parádní volej vyškrábl brankář Holý od tyče na roh. Na ty vyhráli červenožlutí 9:2, což jim bylo málo platné.

Po přestávce Klíčany jen bránily náskok, z tlaku vznikla jen dvojšance ve dvaašedesáté minutě. Jeden z tria zimních posil – Martin Sabol – trefil z trestného kopu břevno a dorážku z opačné strany vyhmátl opět skvělý Holý.

„Chyběli nám čtyři hráči, ale na to se nechci vymlouvat. Spíš nám tolik nesvědčilo malé hřiště. Umělá tráva nevadí, ale chtěl jsem sehnat větší plochu. Bohužel nebylo nikde jinde volno“, pokrčil rameny znovu Miroslav Hruška.

Kádr v zimě opustil Zörkler (Benátky), naopak kromě Sabola přišel mladý útočník Vratislav Hlaváč z dobrovické rezervy a šikovný záložník František Klíma, kterého na Mladoboleslavsku znají fanoušci Dolního Bousova. V premiéře ovšem chyběl.

Kouč čtrnáctých Rejšic zůstává i po třetí porážce v řadě optimistou: „Špatný výkon jsme nepodali, mužstvo má natrénováno a mělo by na tom být lépe než na podzim. Říkat, že cílem jara je záchrana, by byla jen fráze. Chceme produkovat atraktivní fotbal a hrát co nejvýš. Když to nevyjde, tak se z toho nezblázníme.“

Rejšice – Klíčany 0:2 (0:2)

Branky: 2. Šelicha, 21. Buldra. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 1:1. Diváků: 78. Střely na bránu: 4:4. Rohy: 9:2.
Rejšice: Novák – Jón, Kopecký, Pečínka, Sameš (84. Karela) – Fingerhut, Kučera, Bělík, Sabol, Kořínek – Herman (52. Hlaváč).