Už se to blíží! Týmy od divize po I. A třídu vstoupí do jarních odvet svých soutěží už o tomto víkendu, nejnižší krajská a okresní třídy za čtrnáct dní. Pro prvně jmenované tak byla víkendová příprava generálkou na ostrý start.

Dobrovice – Převýšov 0:2
Divizní mužstvo zakončilo zimní přípravu výsledkem 0:2 s třetiligovým Převýšovem. V součtu celé přípravy zaznamenal dobrovický A-tým 5 výher, 1 remízu a 3 prohry při celkovém skóre 23:15 a nyní už vyhlíží úvodní zápas jara, k němuž zavítá v sobotu do Živanic.
Podrobnosti z Dobrovice v zítřejší příloze Fotbalové jaro.

Benátky – Nymburk 1:0
Benátečané zvládli generálku na jarní boje vítězně, když porazili tým krajského přeboru nejtěsnějším výsledkem.
Branka: 81. Krýda.
Benátky: Jíra – Borovička, Karásek (46. Jäger), Dosoudil, Horák – Mižič (46. Mbah), Brunclík, Buryán, Škarecký, Klain (61. M. Novotný) – Mar. Korec (61. Krýda).
Podrobnosti z Benátek v zítřejší příloze Fotbalové jaro.

Rejšice – St. Boleslav 1:1
Generálku za sebou mají i fotbalisté krajského přeboru z Rejšic. „My jsme se snažili hrát fotbal, soupeř spíše nakopával. Herně jsme byli lepším týmem, na šance to bylo asi 6:2, trefili jsme ještě tyčku a břevno," komentoval remízové utkání kouč Rejšic Miroslav Hruška.
Tomu chyběli čtyři hráči základní sestavy a o pomoc v brance musel požádat Libora Nováka. „V týdnu se mi zranili oba brankáři, takže jsme museli improvizovat," prozradil Hruška. Na víkendový start soutěže se už ale těší. „Hrajeme doma se soupeřem, který je v tabulce pod námi, tak snad se nám podaří jaro nakopnout vítězně. Už se všichni těšíme," dodal rejšický kouč.
Branky: 81. Putorík – 4. ?
Rejšice: Novák – Dufek, Putorík, Lacina, Karela (46. Krichebauer) – Zikmunda, Maňas, Falta, Sameš (74. Mareš) – Bělík, Štěpán.

Lysá – Luštěnice 1:5

Dobrovice B – Libice 3:3

Rapid Liberec – MSK 3:2

Bakov – Čakovice 4:5

Benátky B – Pěčice 2:1
V souboji druhého týmu okresního přeboru s týmem I. B třídy se radovali domácí, kteří si ale od Pěčic museli vypůjčit brankáře.
Branky: 13. Hofman, 26. Krýda – 5. ?
Benátky B: Horák (z Pěčic) – D. Langšádl, Tott, Svačina (57. Hejtmánek), Chupík – Davídek (69. Kamlach), M. Langšádl, (77. Hofman), Baborák, Krýda – Hofman (46. Kraus), Kamlach (46. Bambuch).

Bakov B – Nová Ves 1:0

Rejšice B – Řepov 4:1
Branky Rejšic: M. Rys, Šulc, Zvěřina, Benda.

Březno – Akuma 2:3
Po bezbrankovém poločase pomohl Akumě příchod Skramužského, který sám jednu branku dal a na zbylé dvě přihrál.
Branky Akumy: Skramužský, Bendl, Bernat.

Dětenice – SKP 4:4
Branky SKP: Sivák, Slabihoudek, Zemenčík, Holík.
SKP: Zajíček – Hadváb, Tětek, Holík, Martínek – Tomš, Fábry, Prokhorov, Zemenčík – Slabihoudek (Pažout), Sivák.

Kosmonosy U19 – Chotětov 5:4

Zásada – Horky B 4:3
Branky Horek: Jadrný, Sekera, Bahník.

Struhy-Všejany 1:3 (1:1)
Kvalitu zápasu ovlivnil terén a v domácím podání i nerozehranost. Hosté rozhodli dvěma slepenými góly v rozmezí tří minut po odehrané hodině hry.
Branky: Vrbka - Michl, Hanuš, Hejduk.