Fotbalisté Kněžmosta vstoupili do I. B třídy v srpnu vítězně, jenže je půlka listopadu a premiérová výhra na napodobení stále čeká.

Platí to i po remíze 1:1 s FC Mělník. „Ze začátku jsme měli šance my, potom spíš soupeř. Druhý poločas byl nahoru dolů, kdybychom proměnili ty naše z úvodu zápasu, mohl být i jeho průběh jiný," hodnotil utkání předseda kněžmostského Sokola Miloslav Kobrle. „Byl to hezký fotbal až na výkon dvou rozhodčích z Nymburska, to byla tragédie, objektivně mával jen pan Kosina," dodal s odstupem času.

Kněžmost může ještě rozfoukat jiskřičku naděje na záchranu v derniéře v Lužci. „První vyhrání z kapsy vyhání. Nehráli jsme špatná utkání, čistokrevných šancí jsme měli dost i v Byšicích a Brandýse, bohužel je neproměňujeme," uvedl Miloslav Kobrle. „Ztráta je velká, ale v okresním přeboru jsme zažili už podzim s devíti body a sezóna skončila dobře. Potřebujeme tři body z Lužce, který je na naší úrovni," dodal šéf klubu a zároveň spolutrenér. „Luděk Škaloud jezdí na hokej a nemůže se naplno věnovat fotbalu, proto teď tréninky vede hrající kouč Pavlíček, já mu pomáhám," vysvětlil Miloslav Kobrle. „Kádr nemáme široký, na jaro sháníme hlavně posilu do útoku," dodal už z funkcionářské pozice.

KAREL JEDLIČKA