Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v utkání čtvrtého ligového kola Příbram 4:1. Hosté hráli od 15. minuty bez vyloučeného Martina Husára a pak čtyřikrát inkasovali. Z penalty otevřel skóre Tomáš Wágner, stejný hráč vzápětí zvýšil. V 27. minutě snížil Jakub Řezníček, ale dvě minuty nato přidal třetí gól domácích Jan Bořil a skóre uzavřel po pauze Jiří Skalák. Boleslav slaví první domácí výhru v sezoně, naopak Příbram stále čeká na úvodní vítězství v novém ligovém ročníku.

Mladá Boleslav před středočeským derby vstřelila v úvodních třech kolech jen jediný gól. Trenér Karel Jarolím proto ve snaze o zvýšení produktivity k obvyklému hrotu Ďurišovi posunul do útoku také Wágnera a navíc poprvé zařadil do sestavy francouzskou posilu Tavarese, kterého vedl už ve Slavii.

Příbramský odchovanec Wágner se za nasazení proti mateřskému klubu brzy odvděčil prvními dvěma góly v mladoboleslavském dresu. Nejprve v 16. minutě proměnil penaltu po zákroku příbramského Husára, který na brankové čáře rukou vyrazil Ščukovu střelu a byl vyloučen. Boleslav zahrávala v součtu s Evropskou ligou už čtvrtou penaltu v sezoně, proměnila tři z nich.

„Martin Husár řešil situaci reflexivně,“ podotkl příbramský kouč Petr Čuhel. „Do zápasu jsme vstoupili rozpačitě. Důležitým momentem byla červená karta, ale hlavně proměnění penalty. Myslím, že v tu chvíli jsme měli všechny karty v rukou,“ doplnil trenér Boleslavi Jarolím.

Hosté v oslabení po dvou minutách inkasovali druhý gól, Wágner dorážel k tyči po Skalákově akci. Byla to vůbec první mladoboleslavská branka ze hry v tomto ligovém ročníku. Wágner se dvakrát v jednom ligovém zápase trefil potřetí v kariéře. „Tomáš v podstatě rozhodl zápas. Pro mužstvo je platný, v šestnáctce je to zabiják. Ví si rady, dokáže si najít prostor a prosadit se,“ pochvaloval si Jarolím.

Příbram snížila v 27. minutě po chybě mladoboleslavské obrany, která nechala propadnout Pilíkův centr k Řezníčkovi, a útočník, jenž v týmu kouče Čuhela hostuje právě z Boleslavi, snadno snížil. Dvougólové vedení však domácím vrátil o dvě minuty později Bořil, když po individuálním průniku levou stranou zakroutil střelu přibližně z dvaceti metrů přesně k tyči.

Druhý poločas začal vlažně. Mladé Boleslavi vyhovovalo vedení 3:1 a hosté se do šancí nedostávali. Až po deseti minutách zvedl diváky ze sedadel gól Skaláka, který se trefil z pětadvaceti metrů obloučkem odrazem o břevno. „Uklidnil nás gól na 3:1 a řekl bych, že druhý poločas jsme si v pohodě pohlídali. Hra celkově nebyla podle mých představ, ale potřebovali jsme vítězství,“ řekl mladoboleslavský trenér Jarolím.

Závěr zápasu se už jen dohrával. Šanci domácího Magery chytil Boháč, na druhé straně si Hruška poradil s ojedinělou střelou v podání Slepičky. „Ve druhém poločase Boleslav kontrolovala hru. Hráči se snažili, ale neměli jsme na to, abychom zápas více zdramatizovali,“ uvedl kouč Příbrami Čuhel.