Někteří fotbalisté hrají kopanou jenom kvůli ní. Pro mnohé je pak vrcholem fotbalové sezony, nezřídka kdy i kariéry. O čem jde řeč? No přeci o fotbalové rozlučce.

Ta se zpravidla koná na konci podzimní části a také celé sezony. Většinou po posledním zápase zalezou fotbalisté do restauračního zařízení a vylezou z něj až nad ránem. Někdo po dvou, někdo po čtyřech. Během roku hráči také přispívají do klubové kasy. Platí pokuty za žluté karty, za pozdní příchody nebo překopnutou ochrannou síť za brankou. Pak se kasa vysype a vybraný obnos padne na občerstvení při rozlučce.

A výjimkou nebyly o víkendu ani fotbalové týmy na Mladoboleslavsku. Někde se slavilo dobré umístění v polovině soutěže, jinde se zapíjel konec nepovedeného podzimu.

V Čejeticích, které se skvělým závěrem vyšvihly až na třetí místo okresního přeboru se rozlučka konala tradičně v hospodě na hřišti.

Rozlučka začala hned po vítězném zápase proti Předměřicím. „Pilo se pivo, zelená a Jägermeister. A pilo se hodně," komentoval s úsměvem autor tří branek ze zmiňovaného zápasu Petr Plintovič. Podle jeho slov akce končila okolo půl třetí, s tím, že někteří nezmarové se ještě přesunuli na diskotéku do Mladé Boleslavi. „Pochvalte tam Petra Starého, který to táhl až do konce a druhý den si střihl ještě rozlučku s dorostem," komentoval počínání svého kolegy Plintovič.

Kromě pití se také hodovalo. O občerstvení v podobě domácích burgerů se postaral brankář týmu, civilním povoláním kuchař, Franta Hubáček. Taneční parket pak patřil ikonám klubu, právě Hubáčkovi a Korcovi, kteří mladým ukázali, jak vypadá horečka sobotní noci.

Někteří hráči by se prý domů nedostali bez pomoci druhých, například svých manželek. Ty nebude samozřejmě jmenovat, jenom necháme pozdravovat paní Kůtkovou.

Půlmistr z Kněžmosta zvolil jako lokaci pro svou rozlučku centrum Galaxie v Bakově. „Nejdřív jsme si dali večeři a ta byla naprosto exkluzivní," vysekl pochvalu kuchaři za hráče Martin Škaloud.

Následovalo měření sil v bowlingu. „Byli jsme rozděleni na tři skupiny. Dvě hráčské a třetí dámskou. Kdo hrál nejhůř? Úplně se nedařilo Martinovi Repšovi," naprášil svého spoluhráče Škaloud. Repš vůbec neměl dobrý sportovní den. Vítězný zápas v Židněvsi nedohrál pro červenou kartu. Rodinnou reputaci pak musela zachraňovat jeho manželka Alena, která naopak hrála bowling ze všech nejlépe.

„V Bakově jsme končili okolo jedné hodiny a ti nejstatečnější se ještě přesunuli do Kněžmosta na hřiště," dodal ještě Škaloud s tím, že jeden z jeho nejmenovaných spoluhráčů nakonec objem zkonzumovaných pochutin a pití domů nedonesl…

Slavil i druhý celek tabulky ze Sahary. Akuma zvolila jako místo své rozlučky Rychtu v Kosmonosích. Zde se servírovala domácí gulášová polévka, kuřecí křídla a hřebem slavnostního menu byla vepřová žebírka. „Asi kolem jedenácté večer jsme se přesunuli na diskotéku. Původně jsme se jenom chtěli skutálet z kopce, ale nakonec jsme zvolili jiný podnik," prozradil útočník Jakub Skramužský.

I předposlední místo je potřeba zapít. Společnou rozlučku A a B týmu měli v Krnsku. „Je pravda, že proti minulým letům to letos nebylo tak veselé, ale hymnu jsme si zazpívali a na jaře to zlepšíme," prozradil předseda místního oddílu Petr Tvaroh. Stejně jako v Čejeticích probíhala rozlučka přímo v hospodě na hřišti. A krnecké menu? Vepřová kolena, bůček a krkovička. A podle předsedy se žádný „poblijón" tentokrát nekonal.