Televizní duel I. fotbalové ligy FK Mladá Boleslav – Baník Ostrava začne v nedělive 20.15 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.
Do Boleslavi přijede soupeř, který má v poslední době vynikající formu a největší nebezpečí hrozí od útočné dvojice Svěrkoš – Magera.
Boleslav jde však do utkání bez respektu. Její vítězství v minulém kole nad Libercem na jeho půdě mělo i herně po dlouhé době hlavu a patu.


„Připravovali jsme se nejen na ofenzívní sílu Baníku, ale i na kvalitního soupeře. Ten má vyváženou sestavu ve všech svých řadách. Mám tím na mysli Bolfa a Neuwirtha v obraně, Otepku s Rajtoralem v záloze a v útoku Svěrkoše s Magerou.

Bývá pravidlem, že vítězná sestava se nemění. Zachová ji po libereckém vítězství i trenér Stanner? „Pokud nenastanou nějaké objektivní komplikace, budeme vycházet z liberecké sestavy. Ti hráči, kteří v Liberci nastoupili, si svým výkonem o místo řekli. A navíc potřebujeme mužstvo pro jaro stabilizovat,“ potvrdil trenér boleslavského týmu Karel Stanner.


Ten se bude muset obejít bez Kopice, který pyká za osm žlutých karet. Brankář Pižanowski po artroskopickém zákroku v koleni s největší pravděpodobností na jaře do hry nezasáhne. Záložník Lukáš Opiela po svalovém zranění začal s lehkým tréninkem.
„Opiela proti Ostravě nenastoupí, ale doufám, že na jaře nějaké zápasy stihne,“ řekl boleslavský kouč k situaci kolem jarní posily Lukáše Opiely.
Boleslavský trenér také zrušil soustředění před mistrovským zápasem. „Potřebovali jsme narušit některé stereotypy, ale když se ukáže, že je toto rozhodnutí nutné zrušit, tak se k předzápasovým soustředěním vrátíme,“ vysvětlil trenér Stanner.


Obránce Mladé Boleslavi Adrian Rolko řekl, že celý tým musí navázat na výkon z vítězného vystoupení v Liberci. Zárověň uvedl, že pokud mají mít body z Liberce nějakou cenu, je potřeba je potvrdit plným bodovým ziskem na domácí půdě.
Rolko dále uvedl: „Ze Svěrkoše zvlášť velký respekt nemáme. Samozřejmě je potřeba mu věnovat zvýšenou pozornost, stejně tak jeho kolegovi Magerovi, ale věřím, že je dokážeme pohlídat. Útočný styl hry Baníku by měl podle Rolka domácím vyhovovat. „Rozhodně se nám hraje lépe proti týmům, které nebrání v deseti lidech vlastní pokutové území,“ dodal Rolko, který by neměl chybět v základní sestavě.


Vzájemná utkání Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava:
Podzim 2004 MB – Ostrava 1:1 (Sedláček – Žůrek)
Jaro 2005 Ostrava – MB 2:0 (Magera, Tomašák)
Podzim 2005 Ostrava – MB 1:3 (Magera – Čáp, Matějovský, Kulič)
Jaro 2006 MB – Ostrava 2:1 (Matějovský, Vaculík – Magera)
Podzim 2006 Ostrava – MB 2:0 (Mičola, Střihavka)
Jaro 2007 MB – Ostrava 2:0 (Poláček, Kysela)
Podzim 2007 Ostrava – MB 3:3 (Mičola 2, Svěrkoš – Matějovský, Kysela, Vaněček)

Celková vzájemná bilance:
7 zápasů – 3 výhry – 2 remízy – 2 prohry.