V tu chvíli nemohl on ani nikdo jiný tušit, že revoluční novinka půjde do akce hned ve dvanácté minutě nedělního zápasu Mladé Boleslavi. Centr bosenského obránce Sparty Čiviče se snesl až za záda v brance debutujícího Martina Jedličky, od tyčky se odrazil do ležícího gólmana Boleslavi a odtud putoval za brankovou čáru, kde jej hostující brankář vyškrábl. Hlavní rozhodčí zápasu Karel Hrubeš nejprve branku uznal, poté ale ještě komunikoval právě s rozhodčím u videa, který mu během deseti vteřin správnost jeho verdiktu stvrdil.


„Nečekali jsme, že video přijde ke slovu takto rychle. Rozhodčí si nebyl jist, tak si vyžádal kontrolu a my se shodli, že branka byla regulérní,“ vysvětloval videorozhodčí zápasu. „Nebudu na to vzpomínat v dobrém, ale jsem mladý, mám toho ještě hodně před sebou a život jde dál,“ přiznal po utkání boleslavský gólman. 

V sobotu 2. prosince se v Městském divadle v Mladá Boleslav uskutečnil jedinečný večer s názvem Roztančené divadlo II. aneb když herci tančí.
OBRAZEM: Roztančené divadlo zná své vítěze


Pro hosty tím odstartoval trpký první poločas. Už za čtyři minuty totiž zvýšil na 2:0 pro domácí boleslavský odchovanec v dresu Sparty Ondřej Zahustel. Poločasový kalich hořkosti pak hosté, kteří na Letnou přijeli bez nemocného hlavní kouče Dušana Uhrina s trenérskou dvojicí Čuhel / Rolko, vypili až do dna. Ve 36. minutě totiž přidal další gól Josef Šural. „Hodnotí se mi to těžce. Opět jsme zopakovali to, co v minulém zápase. Nastoupíme nekoncentrovaní, málo odvážní a inkasujeme laciné góly,“ hodnotil úvod zápasu na sklesle Petr Čuhel. A pokračoval: „Myslíme si, že to půjde samo, prostě nejdeme ten zápas vyhrát. Pokud prohráváme, jde náš výkon dolů, otočit jsme to dokázali pouze jednou, ve Zlíně.“


Boleslavští tak zimu stráví na nelichotivém jedenáctém místě, pouhých šest bodů od předposledního Baníku. „Podzim je velice špatný, jak co se týká zisku bodů, tak vypadnutí z evropských pohárů,“ uzavřel boleslavský zaskakující kouč.

Technology Florbal Mladá Boleslav, ilustrační foto
Nadílka v hledišti i na hřišti?

Sparta Praha - Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
Branky: 12. Civič, 16. Zahustel (Vatajelu), 36. Josef Šural (Vatajelu). Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: 2:3. Diváci: 6234.
Sparta: Dúbravka – Zahustel, Hovorka (89. Kaya), Štetina, Civič – Plavšić, Mavuba, M. Frýdek, Vatajelu (73. Ben Chaim) – V. Kadlec (62. Rosický) – Šural.
Boleslav: Jedlička – Pauschek, Stronati, Chaluš, Fabián (76. Novák) – Hubínek, J. Rada (89. Jánoš) – Mingazov (46. Magera), Matějovský, Fleišman – Přikryl. 

Text: Jaroslav Bílek, Michal Káva