Jak byste zhodnotil celkově loňskou sezonu napříč věkovými kategoriemi?
Z hlediska mládeže ji hodnotím pozitivně. Starší žáci udělali historický úspěch pro SKP, protože skončili v I. A třídě třetí. Mladší žáci skončili na pěkném druhém místě. U mini žáků jsme ladili dva týmy, které hrály oba velice dobře. Utmelila se parta kluků od těch nejmenších až po starší mini žáky. Trochu zklamáním je však sestup dorostu. Na druhou stranu kluci, kteří přišli ze žáků, předváděli bojovné výkony. Myslím, že by letos znovu mohli bojovat o postup.

A co říkáte na čtvrté místo A-týmu?
Je to takový dlouhodobý standard, který předvádíme. Zatím se nám nepodařil dlouhodobý cíl, což je postup do okresního přeboru. Ke konci sezony jsme předváděli slušný fotbal, žádné nakopávané míče. O to se budeme snažit i letos. Hrát kombinačně, po zemi, aby to kluky bavilo.

Do čeho klub letos investoval?
Letos je to s financemi špatné, protože sponzoři, kteří nám dávali peníze, většinou odešli. Asi na ně dolehla ekonomická krize. Ani na mládež nám už nepřispívají. Rozpočet během léta ještě ladíme, protože zatím ho nemáme tak vysoký, jak bychom si představovali. Za dotaci od FAČR jsme pořídili nový zavlažovací systém a chceme ještě investovat do nových sítí. Pro minižáky bychom rádi koupili dvě nové brány.

Jak vám s financováním pomáhá město?
Od města dostáváme peníze na mládež i na údržbu hřiště. Na letošní rok už byly Radou města potvrzeny, oproti minulým rokům nám peníze dokonce navýšila. Ale není to tak, že bychom celkově měli více financí. Každou investici musíme pořádně zvažovat.

Hřiště se v poslední době výrazně zlepšilo. Čím to?
Opravdu se mění k lepšímu, protože se na něm udělal kus práce. Hráči chodili přes léto zavlažovat, před dvěma lety navíc proběhla větší rekonstrukce hřiště, při které bylo celé dosypáno hlínou. Dnes je trávník o moc lepší, než býval. Pravidelně jej sekáme, čerstvě je dokonce postříkaný proti kyselosti.

Jaké jsou cíle pro letošní sezonu?
U A-mužstva se nic nemění, chceme hrát o postup. Fotbal hrát umíme, je to jen o přístupu hráčů. Dorostenecký kádr by měl stabilizovat nový trenér Radek Maňas a pomoci mu znovu postoupit. U mládeže celkově chceme, aby hrála na vyšších příčkách a aby se fotbalem bavila.

Po třech přípravných zápasech mají muži dvě výhry a jednu remízu. S tím jste spokojený?
Je ještě co zlepšovat. Po herní stránce to není špatné, ale fyzická kondice nám v některých fázích a některým hráčům chyběla. Góly střílíme, moc jich nedostáváme, takže s tím zatím spokojení jsme.

ŠTĚPÁN TOMŠ