Jistý vítěz okresního přeboru, rezerva Benátek, přijel na Saharu, kde v prvním poločase marně tloukl na vrata domácí obranné tvrze. Hosté byli během celého zápasu lepším týmem, ale jejich výhra 2:0 se rodila těžko. Jejich střelci se totiž předháněli v zahazování šancí, na čemž měl velkou zásluhu také brankář Akumy Halbich. Ten nakonec inkasoval poprvé v 73. minutě po trochu náhodném gólu Hrdličky, jehož střela z 25 metrů „zaplavala" až do branky. Domácí, kteří se do té doby zaměřovali výhradně na obranu, vrhli všechny své síly do útoku, ale místo vyrovnání přišel trest, když do otevřené obrany vnikl Šimek a lobem překonal Halbicha podruhé.

Kněžmost přivítal béčko Rejšic a zaslouženě zvítězil po zlepšeném výkonu hlavně ve druhém poločase. Hosté mohli jít v první půli do vedení, ale zahodili nařízenou penaltu. Hosté se prezentovali sympatickým výkonem, ale domácí zápas dovedli do vítězství 2:0, které mohlo být i vyšší nebýt nastřelené tyče a břevna.

Kostelní Hlavno doma jednoznačně přestřílelo Čejetice 6:2. Domácí přidali po poločase ke dvěma brankám i třetí, ale hostům se ještě podařilo vrátit se na dostřel jediné branky. Závěr zápasu ale už patřil opět domácímu týmu, který navýšil skóre až na pohodlný odstup čtyř gólů.

Bělá na jaře válí, což potvrdila i v Chotětově. Domácí vyhráli první poločas a nebýt ofsajdu, o němž si domácí myslí, že nebyl, to mohlo být o i dva góly. Ve druhém poločase nejprve vyrovnal hostující Barva a domácí smůlu korunoval vlastní „vítěznou" brankou Vetešník.

Čistá doma padla s béčkem Mnichova Hradiště. V prvním poločase branka nepadla, v tom druhém šli do vedení hosté. Domácí s postupem času museli otevřít obranu, což hostům svědčilo a svou výhru podpořili dalšími dvěma góly.

Bezno si veze cenné tři body z Kosořic. O své výhře rozhodli hosté dvěma góly v rozmezí 50. a 58. minuty.

Oboustranně důležitý záchranářský duel se hrál v Předměřicích, kam zavítala Židněves. Remíze 2:2 je nakonec ztrátou pro oba celky, více však pálí domácí, kteří aktuálně na záchranu ztrácí pět bodů. Skóre zápasu otevřel už v první minutě Šimonek, za domácí srovnával v závěru poločasu Krucký. Poté šli domácí po Buriánově pokutovém kopu do vedení, ale za čtyři minuty srovnal na konečných 2:2 Měkota.

Kněžmost – Rejšice B 2:0 (0:0)
Branky: 60. Kastner, 70. J. Beran. Rozhodčí: Noháč. ČK: 1:0. Diváci: 100. Hráč zápasu: Kobrle – Rys.

Akuma – Benátky B 0:2 (0:0)
Branky: 73. Hrdlička, 87. Šimek. Rozhodčí: Janda. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Hráč zápasu: Halbich – Hrdlička.

Kostelní Hlavno – Čejetice 6:2 (2:0)
Branka: 3. a 72. Toman, 45.+1 a 46. Sůra, 79. Zvoníček, 88. Tesař – 48. Plintovič, 60. Průcha. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 4:4. Diváci: 60. Hráč zápasu: Sůra – Plintovič.

Chotětov – Bělá 1:2 (1:0)
Branky: 16. Bůžek – 50. Barva, 60. vlastní. Rozhodčí: Khol. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Hráč zápasu: M. Souček – J. Toman.

Čistá – MSK B 0:3 (0:0)
Branky: 50. J. Čermák, 78. Kvapil, 89. Altman. Rozhodčí: Navrátil. Diváci: 60. Hráč zápasu: Herout – J. Čermák.

Kosořice – Bezno 0:2 (0:0)
Branky: 50. J. Hötzel, 58. Šišpela. Rozhodčí: Vaňousek. ŽK: 1:6. Diváci: 79.

Předměřice – Židněves 2:2 (1:1)
Branky: 44. Krucký, 57. Buryán – 1. Šimonek, 61. Měkota. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 3:2. Diváci: 90.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK