Už i poslední tajenka letošního ročníku fotbalového okresního přeboru zdá se být pomalu rozluštěna. Židněves nedokázala bodovat na hřišti Kněžmost a na dvanácté Bezno ztrácí dvě kola před koncem šest bodů. S ním má sice lepší vzájemné zápasy, ale situaci ohledně druhého sestupujícího má ve svých rukách Bezno. Tomu stačí uhrát bod k jistotě záchrany, a nebo doufat, že Židněves nebude stoprocentní. Naopak jistotu účasti v příštím ročníku si pojistili díky domácím výhrám fotbalisté boleslavské Akumy i Rejšického béčka.

Bezno uhrálo důležité tři body v derby v Chotětově. Domácím patřila úvodní desetiminutovka, zbytek poločasu ale hrálo jenom Bezno. To se i dostalo do vedení, když se ujala dalekonosná střela kapitána Möbiuse. Také úvod poločasu patřil domácímu týmu. Blízko gólu byl domácí Pečenka, ale míč po jeho střele vykopli hostující obránci z odkryté branky. Bezno pak dovedlo zápas díky příkladné bojovnosti k vítěznému konci. Tomu všemu přihlížela sympatická návštěva na derby 130 diváků.

V Čisté, kam přijely Kosořice, probíhal zápas plně v domácí režii. Čistá dala po přestávce dva góly a ještě trefila dvě tyče. Hosty držel nad vodou skvěle chytající brankář Dufek. Domácí zahazovali jednu šanci za druhou a prosadili se až v závěrečné čtvrthodině, kdy rozhodli o své zasloužené výhře.
Židněves potřebovala v Kněžmostě bodovat, ale to se ukázalo nad jejich síly. Domácí měli po celý zápas hru ve své moci, což vyjádřili tříbrankovým náskokem. Hosté snížili z pokutového kopu. Stínem utkání bylo zranění dvou hráčů, když na domácí straně – dvacet minut před koncem odjel sanitkou s poraněným ramenem hostující Karban, střídat musel pro zranění kolena i domácí Fiala.

Na Sahaře se nakonec radovali proti Bělé domácí. Hosté vedli v prvním poločase 1:0, ale Strnad z dorážky do poločasu vyrovnal. Bělá byla i ve druhé půli fotbalovější, ale do koncovky se nedostávala. Akumu poslal do vedení deset minut před koncem na zadní tyči číhající Kohnhäuser. Komplikace přišla v poslední minutě, kdy hosté kopali pokutový kop, ale Toman branku překopl. Jak na to mu za minutu ukázal na druhé straně Kohnhäuser, který se z další penalty nemýlil a druhým gólem stvrdil akumáckou výhru a záchranu v přeboru.

V bezstarostném zápase v Kostelním Hlavně padlo deset branek. Domácí vedli na rezervou Hradiště v poločase 4:1, ale hosté se dokázali po změně stran zmátořit a v 68. minutě to najednou bylo 4:4. Domácí studená sprcha ale probrala a zpět do vedení je poslal Jindřich Bůžek a po něm přidal také druhý gól v zápase Sůra.

Jistý vítěz soutěže Benátky přijel do Rejšic k souboji béček s omlazeným kádrem. A zápas si pořádně vyžral šestnáctiletý brankář Roman Vosecký. Tomu s chutí hrající hosté nasázeli sedm branek.

Vyhrály i poslední Předměřice. Ty měly ještě před víkendem šanci na záchranu, ta se jim ale rozplynula po sobotních výsledcích. S nepříjemnou jistotou sestupu pak v neděli doma porazily Čejetice 3:1. O své výhře rozhodli domácí po hodině hry. Během pěti minut přidali za vyrovnaného stavu 1:1 dvě branky a připsali si tři body.

Okresní přebor – 24. kolo

Kněžmost – Židněves 3:1 (1:0)
Branky: 27. a 54. J. Beran, 58. Chlup – 67. M. Hendrych. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Hráč zápasu: J. Beran – M. Hendrych.

Akuma – Bělá 3:1 (1:1)
Branky: 78. a 90.+2. R. Kohnhäuser, 41. Strnad – 17. Smékal. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Hráč zápasu: Halbich – Krejčík.

Kostelní Hlavno – MSK B 6:4 (4:1)
Branka: 27. a 85. Sůra, 29. a 77. J. Bůžek, 6. Toman, 45. Tudoši – 20. Kameník, 53. Altman, 61. Matouš, 66. Nohýnek. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Hráč zápasu: J. Bůžek – Hájek.

Chotětov – Bezno 0:1 (0:1)
Branka: 29. Möbius. Rozhodčí: Salač. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Hráč zápasu: R. Kořínek – Honzátko.

Čistá – Kosořice 2:0 (0:0)
Branky: 73. Fidrich, 80. Horáček. Rozhodčí: Noháč. ŽK: 0:1. Diváci: 95. Hráč zápasu: Horáček – Dufek.

Rejšice – Benátky B 7:1 (4:0)
Branky: 10., 19. a 24. Fiksel, 12. a 60. Štěpán, 68. a 90. Rys – 84. Jäger. Rozhodčí: Kern. ŽK: 4:1. ČK: 81. Fingerhut (B). Diváci: 70.

Předměřice – Čejetice 3:1 (1:1)
Branky: 11. Novotný, 60. Buryán, 65. Petráš – 33. Malák. Rozhodčí: Bohuslav. ŽK: 3:4. Diváci: 80.