V krajských fotbalových soutěžích si několik mladoboleslavských celků přivezlo tři body z hřišť soupeřů. Rejšice vyhrály v Berouně, Horky v Jedomělicích a v I. B třídě se venku radovali Kosmonosy a Bakov.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Rejšice si vezou všechny body z Berouna. V prvním poločase otevřel skóre Zdeněk Bělík, další branky padly až po přestávce. Tři do sítě domácích, zatímco hostující brankář Výda inkasoval jedinkrát.

Hradiště doma porazilo 3:2 Tuchlovice, když všechny své branky vstřelilo už v prvním poločase. V 58. minutě se hosté dostali na dostřel, ale domácí dokázali těsný náskok udržet.

O víkendu čeká oba zástupce Mladoboleslavska pikantní derby. Hraje se v sobotu od 16 hodin na hřišti Rejšic.

Beroun – Rejšice 1:4 (0:1)
Branky: 73. Ježek – 3. Bělík, 51. Kořínek, 63. Zikmunda, 89. Jaroš. Rozhodčí: Asník. ŽK: 0:0. Diváci: 50.
Rejšice: Výda – Dufek, Jon, Kopecký, Pečínka – Sameš (71. Karela), Bělík, Falta (80. Páník), Maňas – Zikmunda (67. Jaroš), Kořínek.

MSK – Tuchlovice 3:2 (3:1)
Branky: 4. Bajer, 35. Maryška, 40. Musil – 23. a 58. Kudela. Rozhodčí: Paukner. ŽK: Bajer, Špetlík – Holan, Peroutka. Diváci: 150.
Hradiště: Ježek – Musil, Zajíček, Bajer (84. Vegricht), Hofman, Krejza, Jíra (91. J. Čermák), Radačovský (70. Razák), Špetlík, Lakatoš, Maryška (86. Tomašov).

I. A TŘÍDA

Dobrovické rezervě se konečně podařilo udržet čisté konto. Papírově silnou Libici nepustila do žádné šance a sama ze dvou střel na bránu dvakrát skórovala. Už z toho vyplývá, že fotbal to nebyl příliš ke koukání. Domácí posadila do sedla hrubka libického Jandzika, který ve 29. minutě rozehrál přímo na kopačky Janošíka. Ten to měl ještě k bráně kus cesty, přesto své sólo bravurně dovedl až do sítě. Hosté byli zoufalí, zahrozit mohli snad jen z přímáků. Několik jich z dobrých pozic pokazili a z trestného kopu si připsali svou jedinou přímou střelu. Až v 80. minutě mířil Billý skoro z hranice pokutového území do Bartošovy náruče. Ještě za stavu 1:0 zakončoval po Miškovského přihrávce těsně vedle bližší tyče i rozběhnutý Janošík. Slabé utkání bez šancí rozuzlila 82. minuta. Kotyzův roh prodloužil hlavou Vladyka a metr před brankovou čarou usměrnil míč do brány kolenem Bým (do zápisu ovšem rozhodčí chybně uvedl jako střelce Vladyku).

Luštěnice potvrdily zlepšenou formu z posledních kol domácí výhrou nad Klecany. Branky padaly až ve druhém poločase, dvě do sítě hostů.
Horky vyhrály v Jedomělicích pohodlně 4:1. Domácí se ke snížení dostali až za stavu 3:0 pro Horky. Krutou domácí prohru 1:4 museli spolknout fotbalisté Jedomělic. Uštědřily jim ji Horky nad Jizerou, kam před sezonou přišli hned tři borci z Velvar. Nádeníček, Šmidrkal i Císař navíc dali Jedomělicím po gólu. Ještě v první půli se domácí drželi, ale po hrubce Průchy, kterou ztrestal Nádeníček, prohrávali 0:1. Šance Jandy a Mrštiny brankou neskončily, domácí se navíc dvakrát hněvali na sudího, že jim nepískl pokutový kop. Druhé dějství už jasně patřilo kvalitním hostům. Po brejku dali na 0:2, pak se trefil neobsazený Šmidrkal, a když následně Mrština po centru Zahradníka dal domácímu výběru naději, přišel definitivní hřebíček do rakve s kopačky Císaře, jenž kopl standardku po zemi a zaskočil tím obranu i Kubenku v bráně.

Dlouhá Lhota tahala v Radimi za kratší konec a prohrála zde 1:3. Chuť si může spravit už zítra, kdy se na jejím hřišti hraje dohrávka 5. kola s Jedomělicemi.

Luštěnice – Klecany 2:1 (0:0)
Branky: 65. Řehák, 76. Kopa – 86. Smíšek. Rozhodčí: Divilek. ŽK: Holčapek, R. Hrdlička – Dvořák, Hanuš, Rodek, Martiník. Diváci: 80.
Luštěnice: Řezáč – M. Hůlka, Holčapek, J. Hůlka, Pavlíček, Grus (79. R. Hrdlička), T. Hrdlička (52. Horák), Kopa, Sabol, Lasák, Řehák.

Dobrovice B – Libice n. C. 2:0 (1:0)
Branky: 29. Janošík, 82. Bým. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: Vladyka, Miškovský – Jandzik, Lambert. Diváci: 108. Střely na bránu: 2:1. Rohy: 3:5.
Dobrovice B: Bartoš – Bým, Hruška, Vladyka, Bartoň – Jílek, Toman, Kotyza, Gába, Janošík – Miškovský (89. Kroupa).

Jedomělice – Horky 1:4 (0:1)
Branky: 68. Mrština – 16. Nádeníček, 60. Štěch, 65. Šmidrkal, 72. Císař. Rozhodčí: Ducký. ŽK: Kubenka, Charvát, Průcha, Horák, Mrština, Henlín – Třasák, Císař. Diváci: 99.
Horky: A. Malík – A. Kohout, Mrvík, Štěch, Třasák, Nádeníček (87. Vitiuk), Krajčí, Cepka, Doležal (82. V. Kohout), Šmidrkal (73. Fidrich), Císař.

Radim – Dlouhá Lhota 3:1 (1:0)
Branky: 33. Čábelka, 72. Tománek, 76. Bellada – 62. Šolc. Rozhodčí: Vyhnanovský. ŽK: Bellada, Králík, Kříž – Lukáš, Koubek, Šťastný. Diváci: 130.
Lhota: Bejr – O. Zdobinský, Lukáš, Šolc, Šťastný – Nastoupil, Koubek, Novotný, Horák – Pastorek, Kořínek (58. Kroupa).

I. B TŘÍDA

Jako „zákusek" k sobotnímu obědu si Ovčáry daly Dolní Bousov. Od úvodních minut byl rozdíl mezi nimi patrný. Z územní převahy domácích pramenily nebezpečné standardní situace a bezbrankový stav hosté dlouho neudrželi. Průběh druhého poločasu byl už jasně v režii domácích. Bousov se v závěru přece jenom dostal k několika střeleckým příležitostem. Své umění tak musel ukázat brankář Chaloupka proti střelám Zahrady a Poláka.

Průběh zápasu v Lužci, kde hostoval Bakov, ovlivnilo vyloučení domácího záložníka Martina Kučaby, který nerozdýchal kontakt s bakovským Smetanou a byl vyloučen po odvetném „opatření". Červenou kartu neunesla ani domácí lavička (dvě žluté za protesty). „Nezodpovědný přístup zkušeného hráče," hodnotil Kučabovo vyloučení trenér Zdeněk Havel. „Přitom právě on měl být tahounem. I v deseti jsme se snažili o vyrovnání, k němuž měl nejblíže Levý, kterému při dorážce zblízka zkazil radost bakovský brankář." Hostující trenér Jaroslav Maryška: „Naše velice šťastné vítězství. Domácí nás tlačili i v oslabení nakopávanými míči. Od remízy nás uchránil gólman Majzlan."

Kosmonosy odehrály v Neratovicích proti tamnímu béčku vyrovnanou partii, z níž odešly jako vítězové díky jediné brance, kterou vstřelil Karel Kozma.

Pěčice doma porazily Záryby. Skóre zápasu otevřel tečovanou střelou Volf, druhý gól přidal Kiceluk.

Ovčáry – DBSK 5:0 (2:0)
Branky: 9. Viskup, 23. Hašler, 47. Hyka, 52. Pechar, 72. Vernek. Rozhodčí: Řičica. ŽK: 0:0. Diváci: 80.
Bousov: Stránský (76. Krajcsovics) – Bíšek, Kubeček, Novák, Zahrada, Klíma – Šolc, Vynikal, Havel, Ort (78. Polák) – Kasal.

Pěčice – Záryby 2:0 (1:0)
Branky: 27. Volf, 55. Kiceluk. Rozhodčí: Tobiška. ŽK: Beran, Lukeš – Hallík, T. Vytlačil, D. Vytlačil. Diváci: 80.
Pěčice: Dufek – Tůma, Jonáš, D. Košťál, Heřmanský – Volf, Beran (89. Kriška), Hubač, Král – Kiceluk (87. Jonáš), Lukeš (78. Mulač).

Neratovice B – Kosmonosy 0:1 (0:1)
Branka: 41. Kozma. Rozhodčí: Bekešský. ŽK: Zeman, Moravec, Chládek – Kozma. Diváci: 60.
Kosmonosy: Splídek – Michalec, Vizingr (88. Řehák), Mir. Hošťálek, Žižka (77. Bažant), Šimáček, Keszeg (83. Žďánský), Flachbart, Kozma, Kubelka (70. Siřínek), Šulc.

Lužec – Bakov 0:2 (0:1)
Branky: 34. Kvapil, 90. Vaněk. Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: P. Tauchman, D. Tauchman, J. Prislupský, Jirkovský – Smetana, Bláha. Diváci: 80.
Bakov: Majzlan – Smetana, Sedláček, Hammer – Frelich, Kendík (90. Resl ml.), Kvapil, Vávra (89. Vitmajer), Bláha – Mlynka (79. Binder), Vaněk.