Dobrovice – MSK 4:1

Papírové předpoklady okresní fotbalové derby naplnilo, ovšem s notným zpožděním. Outsider v Dobrovici vedl a domácí nasměrovali zápas k povinnému vítězství až před přestávkou.

Hradiště vyslalo za první poločas jedinou střelu a stačilo to. Bejdův trestný kop přizvedl ve 26. minutě hlavou Radačovský a hosté senzačně vedli. Přitom nebýt brankáře Moce, mohli v té době prohrávat už 3:0. Sám na něj střílel domácí Gába, ještě než uběhla půlminuta od úvodního výkopu. Pak nedotlačili míč za čáru ze závaru Ansuma ani Kořínek, ve 20. minutě pak Moc skvěle jednou rukou vyrážel Ansumovu střelu zblízka.

Ghanský útočník Dobrovice skóroval až ve 38. minutě hlavou po Patočkově rohu a už za tři minuty to bylo 2:1. Gába rozběhl útok, předal Miškovskému, ten posunul ještě více doleva na Mrklase a jeho střelu tečoval smolně hostující Sameš.

Hosté hráli po přestávce aktivně, jedinou šanci na vyrovnání ale zmařil Bejdovi Michňa a pak do toho praštili Dobrovičtí. Miškovského parádní střela orazítkovala obě tyče, další Ansumova hlavička v 65. minutě už jen jednu, zato se od ní odrazila do brány - 3:1. Ansuma pak dovršil hattrick v závěru utkání po centru zkušeného Zbončáka. Dobrovice tak nadále stíhá vedoucí duo krajského přeboru, Mnichovo Hradiště zůstává na dně tabulky.

Branky: 38., 65. a 87. Ansuma, 41. Mrklas - 26. Radačovský.

Rozhodčí: Wolfram. ŽK: Patočka - Zajíček, Kovář, Sameš. Diváci: 194. Střely na bránu: 11:4. Rohy: 8:4.

Dobrovice: Michňa - Hnízdo, Mrvík, Vladyka, Zbončák - Mrklas (57. Zikmunda), Gába, Patočka, F. Kořínek (71. Jiránek) - D. Miškovský (77. R. Miškovský), Ansuma.

Hradiště:
Moc - Rambousek, Hofman, Kovář, J. Zajíček - Hrdina, Z. Kraus (77. Čečelský), Krejza (57. Špetlík), Sameš (90. Vodák II) - S. Bejda, Radačovský.

Sedlčany – Benátky 0:3

Benátečtí fotbalisté se vezou na vítězné vlně. Svěřenci trenérů Sedláčka a Kubíka právě pod vedením této trenérské dvojice získali v posledních čtyřech kolech plný počet dvanácti bodů a tabulkou krajského přeboru stoupají vzhůru. Naposledy Benátky zvítězily na půdě jednoho z nejvzdálenějších soupeřů v krajském přeboru, Tatranu Sedlčany. Benátečtí opět předvedli bojovný výkon a nakonec po zásluze sklidili sladké ovoce.

Vladimír Sedláček, trenér Benátek: „Do dnešního utkání jsme nevstoupili dobře. Byli jsme takoví vlažní, málo aktivní. Soupeř nás zhruba 15 minut přehrával. Do hry nás dostal trestný kop, kdy jsme se první střelou na branku Michalem Korcem dostali do vedení. V tu chvíli si myslím, že jsme se malinko zklidnili a soupeři se vyrovnali. Závěr poločasu se odehrál ve vyrovnanější partii. Do druhé půle jsme vstoupili opět špatně. Prvních deset minut jsme soupeři přenechali iniciativu. Poté jsme se dostávali do hry a v 68. minutě po krásné akci, kdy jsme přenesli hru zprava doleva, následný centr proměnil při prvním doteku s míčem na hřišti David Šťastný. Domnívám se, že v tu chvíli jsme utkání rozhodli. Za tři nebo čtyři minuty jsme přidali další branku na 3:0 a hru jsme již měli pod kontrolou. I když soupeř měl nabídku v podobě pokutového kopu, kdy nás podržel brankář Pepa Bejr. Myslím si, že ve všech čtyřech vítězných utkáních byl velmi spolehlivý. V tu chvíli již bylo rozhodnuto o výsledku. Opět bych chtěl pochválit celý tým za nasazení, bojovnost a disciplinovaný výkon, protože soupeř měl mladý tým a byl na dobré úrovni. Utkání jsme odbojovali a v zápase o šest bodů jsme ty tři brali my. Myslím si, že jdeme tou cestou, kterou chceme jít a doufám, že to takhle bude pokračovat ve zbývajících dvou podzimních utkáních.“

Branky: 22. Michal Korec, 68. Šťastný, 73. Martin Korec.

Rozhodčí: Hůla. ŽK: 3:2. Diváci: 180.

Benátky: Bejr – Kolář, Karásek, Rosenkranz, Mareš – Martin Korec, Cruz, Kozma (77. Beneš), Novotný – Michal Korec (67. Šťastný), Vodák (89. Vaňousek).