Vzpoura ohrožených byla k vidění ve 21. kole fotbalového okresního přeboru. Poslední dva celky soutěže dokázaly doma naplno bodovat, dvanáctá Bělá uhrála bod v Kostelním Hlavně a ze tří bodů se mohly radovat i jedenácté Čejetice. Nepříjemně blízko sestupovým vodám se tak přiblížila i desátá Akuma, která dostala po týdnu další výprask, tentokrát v Kosmonosích.

Čejetice doma opět ve slepované sestavě tentokrát dokázaly vyzrát na Kosořice. Ze tří bodů se tak radovaly bez dvou dnů přesně po měsíci. O výsledku zápasu nakonec rozhodla jediná branka, kterou vstřelil už ve druhé minutě utkání domácí Kočárek. Soupeř z Kosořic však podal velmi matný výkon, a tak nakonec jednobrankový náskok vydržel Čechii až do samotného konce zápasu.

Překvapení se urodilo v Čisté. A to v závěrečné desetiminutovce. Favorizovaná Doubrava tady byla v prvním poločase lepším týmem a zaslouženě vedla od desáté minuty brankou uzdraveného Bárty. Domácí sice dokázali trefit břevno, ale do kabin si odnášeli jednobrankové manko. Ve druhém poločase už to byli domácí, kdo tahal za delší konec provazu. A přišla i odměna v podobě branek. Nejprve v 79. minutě vyrovnal Holický a misky vah na stranu domácích definitivně překlopil v 82. minutě Pavel Bláha. „Dostal jsem míč na prostředek hřiště od Ondry Holického, udělal jsem kličku stoperovi a pak už zbýval jenom brankář. Tak jsem míč uklidil do brány," komentoval vítěznou trefu spokojený střelec. Vzhledem k výsledkům dalších ohrožených týmů jde pro Čistou o důležité body, které ji stále ještě drží v boji o záchranu.

Kostelní Hlavno dokázalo ze své převahy nad Bělou během prvního poločasu vytěžit pouze jednobrankové vedení 2:1. Do druhého poločasu Bělá přidala na obrátkách a dočkala se i vyrovnání. O zasloužený bod pro hosty se postaral sedm minut před koncem Kulczicki.

Bezno doma přivítalo Kropáčovu Vrutici a do zápasu vstoupilo pravou nohou. Skóre otevřel ve 20. minutě z pokutového kopu Podzimek a inspirovat se nechal Kameš, který během devíti minut navýšil domácí vedení na tříbrankové. Hosté si v prvním poločase žádnou šanci nevypracovali, v čemž „zdárně" pokračovali i po přestávce. Naopak domácí měli ještě další příležitosti, ty už však využít nedokázali.

V derby zápase, navíc v měření sil celků z horních pater tabulky, se nakonec radovalo z výhry 4:1 nad Kněžmostem béčko Mnichova Hradiště, které se tak udrželo díky třem bodům na prvním místě tabulky. Domácí favorit předváděl v prvním poločase jenom podprůměrný fotbal, i přesto si do kabin odnášel jednobrankové vedení. Po domluvě v kabině však už domácí mladíci předvedli, co v nich je, a výsledkem byly další tři góly v síti Kněžmosta. V příštím kole čeká béčko Hradiště zápas pravdy. V souboji prvního s druhý zavítají na hřiště Chotětova.

Ten vstoupil do dvojboje s béčky úspěšně na hřišti toho rejšického. Poločasové vedení mu zajistil dvěma góly v prvním poločase Martin Nežerka. Za domácí sice snížil Maňas, ale ve druhém poločase přidali hosté ještě další dvě branky a odvezli si důležité tři body. V tabulce to pak znamená, že pět kol před koncem si vedoucí duo vytvořilo díky zaváhání jak Doubravy tak i Kněžmosta mírný náskok před zbytkem aspirantů na postup.

V neděli se pak zadařilo béčku Kosmonos. To přivítalo v krizi hrající Akumu, která ale vedla v poločase po gólech Havránka a Strnada překvapivě 2:1. Nakonec ale domácí přeci jenom zabrali. Druhý poločas jasně ovládli a na konci mohli slavit vysokou a pro hosty možná až krutou výhru 8:2.

Okresní přebor – 21. kolo

Kostelní Hlavno – Bělá 2:2 (31. Sůra, 33. J. Bůžek – 12. Umáčený, 83. Kulczycki), MSK B – Kněžmost 4:1 (5. a 65. Čermák, 50. vlastní, 84. Nedoma – 74. J. Beran), Čistá – Doubrava 2:1 (79. Holický, 82. Bláha – 10. Bárta), Bezno – Kropáčova Vrutice 3:0 (22. a 29. Kameš, 20. M. Podzimek), Čejetice – Kosořice 1:0 (2. Kočárek), Kosmonosy B – Akuma 8:2 (25. a 89. Beran, 60. a 69. Kraus, 58. Somr, 62. Řehoř, 76. Král, 78. Fišer – 29. Havránek, 44. Strnad), Rejšice B – Chotětov 1:4 (38. Maňas – 13. a 37. Nežerka, 54. O. Souček, 82. Bůžek).

Řadu zápasů komplikovalo hromobití
Průtrž mračen doprovázená bouřkou, která se přehnala okolo páté hodiny Mladoboleslavskem, narušila průběh několika zápasů. Například v Čejeticích musel být zápas domácích s Kosořicemi přerušen ve 37. minutě na téměř půlhodinu. O kousek dál na Astonce v Mladé Boleslavi si pak hráči o deset minut prodloužili poločasovou přestávku. Hromobití se nevyhnulo ani krajským soutěžím. V Rejšicích na tom byli podobně jako v Boleslavi – také tady zahájil rozhodčí druhý poločas s desetiminutovým zpožděním.

Petr Fencl, Jaroslav Bílek