Hotovo. Okresní fotbalové soutěže mají letos dohráno. Poslední podzimní kolo se totiž hrálo o tomoto víkendu a rozhodlo také o tom, že titulem půlmistra se mohou přes zimu pyšnit fotbalisté Kněžmosta.

OKRESNÍ PŘEBOR

Benátky B – Kosořice 8:1 (6:1)
První minuty v pátečním podvečeru na umělé trávě patřili domácímu celku. Hráči Kosořic si na menším hřišti nekomplikovali situaci a míč několikrát odkopli do bezpečí. Paradoxně se tím několikrát dostal do brejku hostující Sabol.
Ve čtrnácté minutě tentokrát cílený pas hostujícího Štechera dostihl první Sabol a lobem překonal vyběhnuvšího Bindera. Vedení Kosořic však vydrželo pouhé dvě minuty, když si po rohovém kopu na míč vyskočil Jäger a vyrovnal. Ve 24. minutě již domácí vedli a opět se prosadili z rohového kopu. Tentokrát míč letěl na zadní tyč, benátecký hráč ho poslal před branku, kde hostující hráč promáchl a Jäger zaznamenal dnes již druhý zásah. To byl pro Benátecké teprve začátek úspěšného večera a naopak pro hosty začátek zlého snu. Již o dvě minuty později přišli hostující hráči o míč a Kamlach v brejkové situaci nezaváhal. Další ztrátu míče potrestali domácí ve 33. minutě. Míč ze středu hřiště putoval do levé strany a Sosnovský přesnou střelou přehodil bezmocného Pokorného. Hned po rozehrávce se nečekaně mezi stopery objevil Pavelka a sám před brankářem poslal míč do sítě popáté.
Domácí tým s mladým kádrem nešetřil Kosořické ani v úvodu druhého poločasu. Už v 51. minutě po autovém vhazování vystřelil Sosnovský a nenápadná střela opět skončila v kosořické brance.
Nakonec Kosořičtí nezabránili osmé brance hlavičkujícího Murárika po rohovém kopu.
Branky: 16. a 24. Jäger, 33. a 51. Sosnovský, 40. a 80. Murárik, 26. Kamlach, 34. Pavelka – 14. Sabol. Rozhodčí: Kubín. ŽK: 2:3. Diváci: 42.
Benátky B: Binder – Langšadl, Chupík, Jäger (86. Svačina), Novotný – Krýda (78. Hejtmánek), Murárik, Smetana (62. Kraus), Pavelka (82. Šesták) – Kamlach, Sosnovský.
Kosořice: Pokorný – Tříska, Štecher, Bašus, Malík – Grus, Černý, Pára, Kučera – Konečný, Sabol.⋌ (ada)

Kosmonosy – Kostelní Hlavno 3:2 (1:1)
Vyhecovaný zápas nejdříve otočil dvěma zásahy po rohových kopech hostující Sůra, nakonec však rozhodl hattrickem kosmonoský kapitán Keszeg. Vítězný gól padl z penalty po faulu na Maška v 74. minutě, rozzuření hosté inkasovali za protesty dvě žluté a Vašek dokonce červenou kartu.
Kosmonosy vedly už v 7. minutě, Šimáček vyšperkoval nájezd přihrávkou před prázdnou bránu Keszegovi. Hned nato ale na zadní tyči nastavil správně nohu na Bůžkův roh Sůra – 1:1. Bůžek kvůli nataženému svalu předčasně střídal a Sůrovi tak nahrál na gólovou hlavičku v 55. minutě Toman. Domácí v té chvíli mrzely zahozené tutovky, předtím totiž Krause zblízka vychytal Musil a když jeden z pětice kosmonoských dorostenců Bažant s veteránem Maškem vyšachovali obranu Hlavna, přestřelil Keszeg prázdnou bránu.
Ten vše vynahradil v 66. minutě hlavičkou, kterou prodloužil do sítě Maškův trestný kop. Pak ještě Keszeg po Bažantově pobídce nepropálil Musila z pár kroků a zblízka minul po hrubce obrany Mašek, a tak vše vyřešila penalta.
Oslabené Kostelní Hlavno mohlo přesto v posledních vteřinách vyrovnat, jenže Tomanovu šlehu z otočky vytěsnil Hošťálek.
Branky: 7., 66. a 75. z PK Keszeg – 12. a 55. Sůra. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: 3:6. ČK: 74. Vašek (KH). Diváci: 76.
Kosmonosy: Hošťálek – Bernard (32. Bláha), Brodský, Polanka, Kopal – Bažant, Kraus, M. Mašek (88. Pekárna), Žďánský – Šimeček, Keszeg (76. Siřínek).
Kostelní Hlavno: Musil – L. Mašek, Hlaváček, Pokorný, Vašek – Němeček, Toman, Bůžek (48. Žďárský), Sůra – Zvoníček (87. Tuduši), Králík. ⋌(jed)

Čejetice – Předměřice 3:1 (2:0)
Pod dohledem televizních kamer TV Nova řádil její redaktor Petr Plintovič. Ten pozval své kolegy na poslední zápas v rámci projektu Okresní přebor. A předvedl se jim v tom nejlepším světle. Zápas sám rozhodl hatrickem.
Zatímco hosté před týdnem zdolali Akumu, tentokrát zklamali. Pořádné šance si nevypracovali a s gólem jim vydatně pomohla čejetická obrana.
Domácí útok dirigoval již zmiňovaný Plintovič. Výjimečně hrající s kapitánskou páskou otevřel skóre v 8. minutě po Brožově přihrávce. Totéž zopakoval před přestávkou, kdy mu asistoval Tlášek. Když po hodině hry dokonal hattrick, zdálo se, že hosté odjedou s debaklem, neboť domácí si vytvářeli šance jak na běžícím páse. Pak přišla chyba obrany a snížení na 3:1, ale více už domácí Předměřicím nepovolili.
Branky: 8., 45. a 60. Plintovič – 78. Novotný. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Rohy: 4:5. Diváci: 100. Hráč zápasu: Plintovič – Novotný.
Čejetice: Hubáček – Havelka, Bartoš, Vránek, Průcha – Tlášek, Brož (89. Smazal), Kůtek, Malák (76. Šimáček) – Jaroš, Plintovič (85. Korec).
Předměřice: Houska – Buryán (62. Mňuk), Nešněra, Uher, Theuer (85. Habada) – Jůza, Skalický, Mareš, V. Prager – Novotný (82. Wolf), K. Prager (57. Smolík).

Akuma – Březno 6:0 (3:0)
Na Sahaře jasně kralovali domácí. A podle informací Deníku vládli i na kosmonoské Rychtě…
Branky: 23. Bernat, 37. Kamenický, 45. Fanta, 48. Dubský, 88. Gregor, 90. L. Hlaváček ml. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 4:2. ČK: 21. Krupica (B). Diváci: 100. Hráč zápasu: Nový – Cepka.

Krnsko – Dlouhá Lhota B 3:0 (1:0)
Domácí měli překvapivě více ze hry, což dokázali přetavit ve tři góly. Hosté se mohli prosadit alespoň v nastavení z penalty, ale zatřáslo se po ní pouze břevno.
Branky: 25. J. Novák, 60. Firický, 75. J. Hötzel. Rozhodčí: Moc. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Hráč zápasu: J. Novák – Beran.

Řepov – Kropáčova Vrutice 0:4 (0:0)
První poločas byl vyrovnaný a pro domácí nadějný. Po šťastné brance hostů se ale domácí hra sesypala jako domeček z karet.
Branky: Malý, Bůžek, Lukeš, Doležal. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Hráč zápasu: Drahota – Bůžek.

Židněves – Kněžmost 1:3 (1:1)
V první půli byli lepší domácí, nedávali ale góly. Po obrátce už byl na hřišti pánem čerstvý půlmistr.
Branky: 4. M. Hendrych – 31. Hybner, 57. Beran, 69. Štěpánek. Rozhodčí: J. Pažout. ŽK: 4:4. ČK: Repš (K). Diváci: 120. Hráč zápasu: M. Hendrych – Soukup.