V Benátkách panuje fotbalová euforie! Po několikaletém úsilí se podařilo fotbalitsům Karba postoupit do oblastního přeboru. Do soutěže, která v minulosti Benátkám slušela a Benátečtí věří, že slušet bude i nadále.

Na úspěchu se nesmazatelně podepsal rukopis trenéra Petra Hejna, který převzal tým v minulém roce. Ten si sice nestavěl vzdušné zámky a chtěl především stabilizovat sestavu a zaútočit příští rok, z postupu však měl samozřejmě radost.

Když jste před loňskou sezonou mužstvo převzal, avizoval jste nejprve, že chcete sestavit tým, který se o postup popere v příštím ročníku. Čekal jste, že se to podaří už letos?
Přišel jsem k osabenému kádru, ze kterého odešlo pět hráčů základní sestavy. Bylo jasné, že musí dojít k posílení. Nejschůdnější cesta byla v návratu hráčů, kteří působili na hostování. K novým posilám patřili před podzimem Karásek, Zikmunda a Knespl. Několik hráčů odešlo před jarními odvetami, ale podařilo se kádr doplnit o Korejzu, Radka Lacinu a Svobodu. Přiznám zcela upřímně, že jsem nečekal, že se nám podaří postoupit už letos.

Jaký byl váš nejvydařenější zápas?
Hodně si cením výkonu na domácím hřišti v utkání s Teplýšovicemi, ve kterém jsmeprohrávali o dva góly, a nakonec o dva góly vyhráli. Kvalitní utkání jsme odehráli v Uhlířských Janovicích a nemohu zapomenout na poslední utkání se Sokolčí, kde šlo o všechno a ve kterém jsme nesměli ani remizovat.

Které zápasy vám naopak nevyšly?
Bylo to podzimní utkání doma s Poděbrady, kdy jsme dostali lekci z produktivity, nepovedlo se nám utkání v Brandýse a v neposlední řadě doma s Kutnou Horou, kdy jsme vedli tříbrankovým rozdíme a soupeř krátce před závěrem vyrovnal naším vlastním gólem.

Jak hodnotíte kvalitu I. A třídy?
Neřeknu nic nového, že čím vyšší třídu hrajete, tím více vás čeká výkonnostně vyrovnaných celků.
Kvality oblastního přeboru znáte. Obstojí v této soutěži Benátky?

Kvalitu přeboru znám z mého předešlého působení v Brandýse. Je samozřejmé, že úroveň hráčů, kteří v této soutěži dlouhodobě obstojí, je vyšší než v I. A třídě. Musíme náš celek doplnit o vhodné typy hráčů Zároveň ale doufám, že převážná většina současných hráčů bude patřit do nově budovaného kádru.

Často během utkání čelíte kritice rozhodčích za své impulsivní chování, za což jste i dostal pětizápasé stop se zákazem vstupu na lavičku. Budete se snažit v budoucnu své impulsivní chování krotit?
Ten kdo mě zná delší dobu, ví, že se mé chování zlepšilo.Někdy je člověk unesen hrou, že se určitým projevům neubrání.. Dělám to především rpto, abych zabránil individuálním osobním chybám některých hráčů, které se těžko napravují. Těm, co vynadám, někdy i neoprávněně, se dokážu omluvit. Výkony rozhodčích bych nechtěl komentovat, o tom si každý slušný divák udělá vlastní úsudek. Neodpustím si vyjádření k měmu pětizápasovému trestu. Navím, jak by se zachovali jiní, kdyby je trenér hostujícího mužstva častoval nadávkami nejhrubšího kalibru a když mě chtěl dokonce zmlátit. Zachoval jsem se asi špatně, když jsem ho poprosil, ať to udělá. Za to jsem dostal zákaz výkonu funkce trenéra. Mám ten dojem, že největší mravokárci jsou lidé, kteří se do takových situací nedostali. Mohu jen slíbit, že si na své chování dám větší pozor.

Jak vidíte svou budoucnost u benáteckého týmu?
V Benátkách jsem dříve působil jako hráč v tehdejším krajském přeboru. Mám tede ke klubu hlubší vztah, a jsem rád, že tu mohu působit. Navíc zde mám spoustu kamarádů, spolupráce s vedením klubu je na korektní úrovni. To mě utvrzuje v tom, že bych v benáteckém klubu chtěl působit i nadále. Zároveň ale řeknu, že mám vystudovanou trenérskou Licenci A a pokud by přišla nabídka z vyšší soutěže, tak bych ji zvažoval. Nejlepší variantouá by asi bylo, kdyby Benátky postoupily do divize, i když by to byl malý zázrak. Znovu však připomenu, že bych chtěl trénovat na co nejvyšší úrovni.