V lepším rozpoložení půjdou do utkání domácí Středočeši, kteří dvakrát za sebou vyhráli. Sigma má o tři body méně a s jediným vítězstvím je v tabulce až jedenáctá. „To není moc pěkná bilance, moc spokojenosti nepanuje. Teď nás navíc čekají tři složité zápasy – Boleslav, Jablonec a Plzeň. Když je zvládneme, tak to bude dobré. Zadrbali jsme první dvě kola, tak musíme sbírat body jinde," uvedl Martin Šindelář, který svou premiérovou ligovou brankou přispěl k jedinému vítězství Olomouce v sezoně 3:2 na Slavii.

Mladoboleslavští po slabším rozjezdu do ligy zvítězili nad Libercem a na Slovácku a proti Sigmě chtějí vzestup potvrdit. Trenér Ladislav Minář upozorňuje, že postavení Olomouce v tabulce neodpovídá její kvalitě. „Čeká nás silný soupeř, přesto ho chceme doma porazit. Podaří se to jen v případě, když hráči budou pokračovat v týmovém výkonu, kterým zdolali v předchozích kolech Liberec a Slovácko," uvedl Minář.

Hanáci se připravují na údernou mladoboleslavskou ofenzivu, kterou před sezonou vyztužil příchod Jiřího Štajnera. „Je vidět, že si tým Boleslavi začíná sedat. První zápasy ještě asi neměli ideální, ale v těch posledních už byl vidět i Štajner. Mají kvalitní a rychlý tým, dobrou kombinaci, vpředu gólového Chramostu," varoval trenér Sigmy Martin Kotůlek.

V utkání budou Boleslavi chybět dlouhodobí marodi Janíček, Magera, Dosoudil, Rosa a Hůlka, nejistý je start zraněného Štohanzla. Olomouc má zraněné Schulmeistera a Plška, v disciplinárním trestu za vyloučení ve čtvrtém kole bude Varadi. Naopak se do sestavy vrátí Škerle, jenž si odpykal trest za vyloučení ve třetím kole. Zápas začne v pátek ve 20:15, přímý přenos vysílá Nova Sport a Fanda. Vzájemná bilance je naprosto vyrovnaná, v posledních čtyřech duelech ale Olomouc s Mladou Boleslaví neprohrála.