Sedmi zápasy se měla o víkendu rozjet jarní část okresního přeboru. Zatímco v sobotním slunném počasí se odehrála kompletní šestice zápasů, nedělní sedmý mezi Kosořicemi a Kněžmostem odplavila voda.

Akuma – Benátky B 2:0 (0:0)
Na Sahaře zvítězilo domácí mužstvo na mladíky z Benátek, ale svým výkonem rozhodně své fanoušky ze sedadel nezvedalo. A že jich byla v sobotu dobrá stovka. Na Sahaře se mluví po podzimu o možném postupu do I. B třídy, tým posílil na trenérském postu zkušený Luboš Skramužský a do zálohy se postavil novic Vrabec z Horek – jediná zimní posila.
Myslí-li to Akuma s postupem výš vážně, čeká je ještě hodně práce, jak na hřišti, tak v zázemí. Benátky totiž byli v prvním poločase nebezpečnějším týmem, ale Šesták, Rosenkranz a hlavně Kamlach se předháněli v zahazování šancí. Třetí jmenovaný pak trefil i břevno. A tak udeřilo na druhé straně, když vysunutí Dubského přetavil v úvodní gól Vladimír Kohnhäuser.
Druhý poločas už byl ze strany domácích lepším představením. Navíc jejich vedení potvrdil v 65. minutě krásně trefeným přímákem Jakub Skramužský. Efektivita prostě slavila na Akumě úspěch.
Branky: 40. V. Kohnhäuser, 65. Skramužský. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 3:3. Rohy: 3:7. Diváci: 110.
Akuma: Halbich – Nový, Kamenický, Havránek, Bernat – Výda (63. Gregor), Dubský, V. Kohnhäuser, Vrabec (46. Fanta) – R. Kohnhäuser (73. Valenta), Skramužský (90. L. Hlaváček ml.).
Benátky B: Jíra – Richtr, Pařízek (83. Langšádl), Svačina, Jager – Rosenkranz, Krýda, Kamlach, Chupík – Šesták (68. Davídek), Novotný (83. Hrdlička).

Kosmonosy – Předměřice 3:0 (2:0)
Domácí vedli ve 12. minutě 2:0. Hosté byli nebezpeční především ze standardních situací. Ve druhém poločase už se k ohrožení domácí branky vůbec nedostali, naopak domácí přidali pouze jedinou branku a spoustu vyložených šancí nevyužili.
Branky: 7. a 11. Keszeg, 65. Bažant. Rozhodčí: J. Pažout. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Židněves – Kropáčova Vrutice 0:3 (0:2)
Domácí asi podcenili hostující tým, který dokonale proměnil své šance, zatímco domácí zahodili co se dalo.
Branky: 4. P. Bůžek, 28. Doležal, 64. Novák. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Řepov – Dlouhá Lhota B 2:0 (0:0)
V prvním poločase měli mírnou převahu hosté, ale bez brankového efektu. Po obrátce se Řepov zlepšil a z penalty šel do vedení. Pak ještě dokázal svůj náskok zvýšit a pohlídat si důležité tři body.
Branky: 65. Štěpánek, 75. Vaněk. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. Diváci: 85.

Krnsko – Kostelní Hlavno 4:2 (1:0)
Domácí začali nervózně, hosté si vypracovali šance, ale do vedení šlo Krnsko, jemuž úvodní branka přinesla i potřebný klid na kopačky. Pak domácí kontrolovali hru, ale závěr zápasu ještě přinesl drama, když hosté snížili a hnali se do dalšího útoku.
Branky: 35. Soumar, 55. Uhlík, 60. Hofman, 75. D. Šotka – 65. a 85. J. Bůžek. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 80.

Čejetice – Březno 1:2 (0:0)
V utkání nevalné úrovně šli domácí do vedení, ale další pojistku i přes šance nedali. Za to je pak tvrdě ztrestal hostující Strnad.
Branky: 56. Průcha – 72. a 84. Strnad. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 2:2. Diváci: 70.

Kosořice – Kněžmost
odloženo

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK