Dobrovice – Nová Paka 1:2 (0:0)

Dobře rozjetý zápas fotbalisté Dobrovice ztratili a dál se musejí strachovat o záchranu divize. Můžou za to dvě precizní trefy hostů do obou horních růžků brány v poslední čtvrthodině a také selhání pomezního Štefana, který si jako jediný nevšiml regulérního gólu dobrovického kapitána Vladyky za stavu 1:1. Jeho hlavičku obránce Nové Paky vykopával nepochybně až za brankovou čarou, což přiznali dokonce i fanoušci hostů. Rozhození domácí za chvilku naopak inkasovali rozhodující gól.

Zápas začal kuriózně – brankář Bartoš neudržel přízemní centr, spoluhráč mu ho kopačkou přistrčil do náruče a sudí správně nařídil nepřímý kop zevnitř malého vápna. Novopacký Bažík ovšem přestřelil jak hradbu těl na čáře, tak i bránu.

Jinak měla územní převahu Dobrovice, ve 23. minutě si Cigánek v plném běhu narazil s Miškovským, pak ale nepropálil ex-kosmonoského brankáře Bindera. Ze spousty rohů nevytěžili domácí nic, Bindera ohrožovaly především teče vlastních hráčů. Ranám Miškovského i Tumy změnili směr do jeho protipohybu, avšak vždy vedle.

V 60. minutě Binder jen vyboxoval sražený centr Miškovského a Zbončák mu míč bez přípravy vrátil do brány – 1:0.
Dobrovický vítězný směr vykolejil v 79. minutě zbytečným faulem Ansuma a Bažík tentokrát zakroutil trestný kop přesně do šibenice – 1:1. Následoval zmíněný neuznaný gól domácích, protiútok hostů, Janda se ve vápně obtočil kolem Býma a napnul síť v opačném horním rohu brány. V nastavení mohla Nová Paka dokonce zvýšit na 1:3, Macháček však samostatný nájezd nedotáhl.

Branky: 60. Zbončák – 79. Bažík, 85. Janda. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 4:1. Diváci: 240. Střely na bránu: 5:4. Rohy: 13:3.
Dobrovice: Bartoš – Bým, Lukáš, Vladyka, Tuma – Cigánek, Gába, Patočka, Zbončák – D. Miškovský (67. Mrklas), Ansuma (84. Boško).