Až na účastníky evropských pohárů a vítěze jarní ligové skupiny o umístění začíná většina prvoligových klubů druhou nejprestižnější domácí soutěž právě druhým kolem.

Boleslavi se na úvod postaví do cesty loni na jaře ještě druholigové Ústí nad Labem, které je po sestupu jedním ze soupeřů juniorky v ČFL. Oba kluby na sebe shodou okolností narazily o uplynulém víkendu v rámci druhého kola. Kvůli rekonstrukci stadionu v Ústí došlo k výměně pořadatelství a domácí Středočeši soupeře porazili 2:0.

Oficiálním termínem druhého kola je 30. srpen. Pro duel mezi Ústím a Boleslavím bude ještě upřesněn, stejně jako dějiště utkání. Podle původních informací měla rekonstrukce atletické dráhy a přilehlého okolí na ústeckém stadionu skončit 31. srpna. Domácí premiéra je zatím naplánována na 8. září.

"Ve čtvrtek máme schůzku s firmou, která rekonstrukci provádí. Věřím, že se vše stihne včas, rozhodně bychom neradi hráli v azylu v Modré," uvedl sportovní manažer FK Viagem Ústí nad Labem Vasil Knor. Podle něj by byl ve hře i možný posun termínu zápasu na 6. září. "Z naší strany určitě, záleží ale, zda by na to přistoupila i Mladá Boleslav."

Případného dalšího pohárového soupeře se dozvěděly také divizní Kosmonosy. A byl by rozhodně schůdnější, než ten, který je čeká ve středeční dohrávce úvodního kola. Pokud přes druholigový Varnsdorf postoupí, narazí na Kladno, s nímž se potkávaly v loňské sezoně divize B.