Klatovy v předkole poháru porazily doma divizní Rokycany 2:1 a následně se postaraly o největší překvapení prvního kola, když vyřadily druholigový Most. Zápas na klatovském hřišti skončil remízou 0:0. Domácí vyhráli na pokutové kopy 4:2. Nyní čeká nováčka divizní skupiny A velice ambiciózní tým z Mladoboleslavska, který v minulém ročníku skupiny C skončil v tabulce na druhém místě a v poháru přešel přes divizní Úvaly (3:1) a třetiligový Králův Dvůr (3:0).

Oba týmy mají za sebou i první divizní utkání. Dobrovice v něm na svém na poslední chvíli a nakonec až v penaltách otáčela duel s Živanicemi (3:2). Klatovy podlehly Českému Krumlovu na jeho hřišti 0:1 brankou z pokutového kopu, ale herně rozhodně nepropadly. „Zaspali jsme prvních třicet minut, ale ve druhé půli jsme byli lepší. Kluci to odmakali, ale museli jsme dohánět jednogólové manko, vytvořili jsme si šance, ale soupeře hodně podržel gólman," uvedl k zápasu v Krumlově klatovský trenér Jiří Jakš.

Ten bude mít na dnešní zápas k dispozici prakticky stejný kádr s tím, že v něm udělá jednu dvě změny. „Čeká nás hodně silný soupeř. Viděl jsem Dobrovice hrát, mají ve svém středu pět šest vynikajících hráčů. Určitě se nebudeme nikam hnát. Stejně důležité bude, jako v utkání s Mostem, neinkasovat rychlý gól. To byla voda na mlýn soupeři," dodal Jakš.

Oba soupeři budou hrát o šanci v případě dalšího postupu do třetího kola přivítat na svém hřišti vítěze duelu Chomutov – Jablonec.