Třináct kol okresního přeboru určilo vítěze podzimní části. Tím se stal nováček nejvyšší okresní soutěže z Doubravy. Jeho náskok na prvním místě je však zanedbatelný. V našlapané horní polovině tabulky ztrácí ještě osmá boleslavská Akuma na první místo pouhých pět bodů. Na jaře nás tak čeká napínavá podívaná.

Právě podzimní půlmistr zakončil první polovinu soutěže porážkou, když nestačil v Chotětově na domácí soubor. Domácí hráči měli velmi dobrý vstup do utkání a pořádně lídrovi tabulky zatápěli. První gól padl po dvaceti minutách hry z pokutového kopu, i po vedoucí brance měli domácí převahu. V úvodu druhého poločasu navýšil domácí vedení Souček. Poté se připomněli také hosté. Po Koťátkově snížení to byla právě Doubrava, kdo měl více ze hry. Hostující tlak ale otupil třetí gól v jejich síti, po který se postaral kanonýr Rusiňák.

Akuma jela přes údolí Jizery na derby do Čejetic. Tady držela v poločase bezbrankovou remízu, nicméně vedla na červené karty, když po hádce s rozhodčím šel do sprchy Jaroslav Bernat. Domácí dokázali přesilovku využít znamenitě. Hosté pomalu vadli a domácí dávali jednu branku za druhou, nakonec byly čtyři. Domácí se tak s nepovedeným podzimem rozloučili pohodlnou výhrou nad boleslavským rivalem.

Druhé místo v průběžné tabulce patří aktuálně rezervě Mnichovohradišťského SK. Ten si v posledním kole doma poradil s Kropáčovou Vruticí. Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu, ve kterém byli hosté technickým domácím zdatným soupeřem. Po remízovém poločase ale ve skvělé formě hrající domácí přeci jenom zvrátili výhru na svou stranu.

Kněžmost doma potvrdil proti Kosořicím roli favorita a slaví výhru 4:0. Domácí výhra však mohla být, nebýt zahozených šancí, ještě vyšší.

Sestava Čisté sice nebyla vinou zranění zdaleka kompletní, přesto zdraví hráči dokázali urvat bod v domácím souboji s Kostelním Hlavnem. V prvním poločase byli o něco lepší domácí, ve druhém se obraz hry otočil, a tak se zrodila zasloužená remíza 2:2.

Fotbalisté Bělé přezimují na předposledním místě. Rozhodla o tom zasloužená porážka s rezervou Kosmonos. Hosté se od začátku dostali pod silný tlak, Maškovu a pak i Štěpánkovu střelu vyškraboval veterán Krejčík na roh a to běžela teprve 4. minuta. Když už se zdálo, že Bělá vyrovnává hru, inkasovala. Hančar předběhl bělské stopery, což nebylo tak těžké, protože si místo bránění hráli na nápovědu pomezního, už sám vysekl kličku Krejčíkovi a zasunul. Hosté dopláceli na nepřesnou koncovku, jejich jedinou povedenou střelu opřel už v nastavení z 25 metrů o břevno dorostenec Pitloun. Totéž se krátce po přestávce podařilo i domácímu Hančarovi. Trenér kosmonoského áčka Mašek si narazil se Žďánským a řítil se sám na Krejčíka, ten letitého známého vychytal. Mašek mu to oplatil v 73. minutě, kdy po Keszegově pasu zakončil z velkého vápna „Poborského" dloubákem. 

Čejetice – Akuma 4:0 (0:0)
Branky: 48. a 82. Jaroš, 50. Kůtek, 62. Plintovič. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 2:3. ČK: 23. Bernat (A). Diváci: 37. Hráč zápasu: Jaroš – Hlaváček.

Kosmonosy B – Bělá 2:0 (1:0)
Branky: 35. Hančar, 72. Mašek. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:2. Diváci: 60.

MSK B – Kr. Vrutice 3:1 (1:1)
Branky: 20. Kučera, 60. Nohýnek, 87. Vegricht – 29. Havelka. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 2:1. Diváci: 41. Hráč zápasu: Nohýnek – Čakrt.

Kněžmost – Kosořice 4:0 (2:0)
Branky: 4., 55. a 60. M. Moc, 37. Batala. Rozhodčí: Kubín. ŽK: 3:4. ČK: 43. Štecher (KOS). Diváci: 45. Hráč zápasu: Soukup – Adámek.

Chotětov – Doubrava 3:1 (1:0)
Branky: 19. Beneš, 49. Souček, 77. Rusiňák – 70. P. Koťátko. Rozhodčí: Grešo. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Hráč zápasu: Vrána – Nedošetko.

Rejšice B – Bezno 2:2 (2:2)
Branky: 34. Vocásek, 39. Pluhař – 17. Šišpela, 25. T. Hötzel. Rozhodčí: Musil. ŽK: 1:1. Diváci: 55.

Čistá – K. Hlavno 2:2 (2:1)
Branky: 4. Tůma, 38. vlastní – 8. a 72. Sůra. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Hráč zápasu: Holický – Sůra.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK, KAREL JEDLIČKA