Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:1

Plzeň poslední čtyři zápasy s Mladou Boleslaví prohrála, navíc Sparta na ni vytvořila tlak páteční výhrou nad Libercem. Možná i proto začali Viktoriáni nervózně a během první čtvrthodiny viděli z rukou rozhodčího Příhody tři žluté karty.

Přesto Plzeň rychle rozhodla, když jí pomohl především slabý výkon Mladoboleslavských, kteří se momentálně soustředí hlavně na odvetu semifinále Ondrášovka Cupu. Plzeň nasadila uzdraveného kapitána Horvátha, klíčovou postavou prvních minut však byl Jiráček. Levý záložník nejprve připravil tutovku pro Bakoše, to však hosty ještě podržel brankář Miller.

V 16. minutě se však situace opakovala jako přes kopírák a Kolář po další Jiráčkově přihrávce otevřel skóre. Byla to již jeho dvanáctá branka v sezoně, stal se tak nejlepším střelcem Plzně.

Po půlhodině hry poprvé předvedl svou parádu do té doby nenápadně hrající Horváth. Krásnou přihrávkou za obranu uvolnil Bakoše a slovenský útočník zvýšil.

Mladá Boleslav si vytvořila první vážnější šanci až po změně stran, ale Chramosta ani natřikrát neprostřelil brankáře Pavlíka. Plzeň nadále hru ovládala a přidala další gól. Pravý bek Rajtoral zatáhl míč do středu hřiště, poslal do sóla Bakoše, který však ještě vrátil míč Rajtoralovi a ten již doklepl míč do prázdné branky.

Hosté se však přece jen dočkali snížení, když se uvolnil Řezníček a technicky z 22 metrů zamířil přesně k tyči. Vzápětí mohl stejný hráč udělat ze zápasu ještě drama, ale na poslední chvíli byl zblokován.

Plzeň už uhájila vítězství, kterému přihlížel i její bývalý hráč a držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd. Domácí ale může mrzet fakt, že kapitán Horváth dostal v závěru druhou žlutou kartu za hraní rukou a byl vyloučen.

Branky: 16. Kolář, 31. Bakoš.

Rozhodčí: Příhoda – Košec, Koval.

Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský – Petržela, Horváth, Trapp, Kolář, Jiráček – Bakoš. Trenér: Vrba.

Mladá Boleslav: Miller – Kysela, Rolko, Dimitrovski, Fabián – Mendy, Kúdela, Dimutsos, Táborský – Řezníček, Chramosta. Trenér: Stanner.