Plzeň – Mladá Boleslav 1:2

Dva skalpy ligového lídra z Plzně – to je vizitka boleslavských fotbalistů ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu.

„Jsme hodně rádi, že jsme postoupili v poháru dál, protože tabulka Gambrinus ligy se pro nás nevyvíjí nejlépe,“ hlásil po zápase spokojeně útočník Jan Chramosta. Ten se těsně po přestávce postaral o první branku Mladé Boleslavi, kterou vyrovnával na 1:1.

Plzeňští totiž vedli od úvodu utkání zásluhou Filla. Plzeň potřebovala na vyrovnávací branku zareagovat, neboť první zápas Boleslav vyhrála doma 2:1. Blízko byl kapitán Horváth, ale z přímého kopu zazvonil jenom na tyčku.

Definitivní rozhodnutí zařídil pět minut před koncem výstavní trefou přímo do šibenice střídající Elini Dimoutsos.

„Na Plzeň se nám daří, protože jsme jí letos porazili už potřetí,“ připomněl boleslavský kouč Karel Stanner. Ten okomentoval i semifinálového soupeře Boleslavi, kterým bude třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž: „Tím, že porazili Brno, jasně ukázali, že mohou porazit prvoligistu. Musíme se na ně připravit, jako na každého jiného soupeře.“

Branka: 10. Fillo – 49. Chramosta, 85. Dimutsos.

Rozhodčí: Bílek – Ubias, Koval. ŽK: Rolko, Kysela. Diváci: 3041.

Plzeň: Ticháček – Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský – Petržela, Jiráček, Horváth, Kolář , Fillo (82. Brezinský) – Rezek.

Boleslav: Šeda – Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl – Mendy, Opiela, Kúdela, Fabián (70. Táborský) – Chramosta (81. Dimutsos), Kulič (90. Procházka).