Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:2

V prvním poločase rozehráli domácí fotbalový koncert a skóre otevřeli ve třinácté minutě. Horváth poslal přesným pasem dopředu Bakoše, který vytěžil z nedorozumění Johany s brankářem Millerem a poslal podél gólmana hostů míč do sítě.

Boleslav ale nepřijela do Plzně jen bránit, což předvedla ve 25. minutě. Bývalý hráč Viktorie Procházka obstřelil z přímého kopu zeď a bylo vyrovnáno.

Rozjetou Plzeň ale inkasovaný gól nezabrzdil, ve 33. minutě mohla jít do vedení. Petržela zacentroval před branku a Čišovského koníček hlavou se odrazil od tyče.

O minutu později rozjásal Štruncovy sady svým druhým gólem v zápase Bakoš. Horváth si všiml, že gólman Miller je daleko z branky a snažil se ho střelou ze 22 metrů přehodit. Míč se však odrazil od břevna a dobíhající Bakoš hlavou poslal svůj tým do vedení.

Za další tři minuty explodovalo domácí publikum nadšením potřetí. Obrana hostů sice vypíchla míč pronikajícímu Kolářovi, ale za ním sprintující Jiráček míč převzal, vřítil se do šestnáctky jako tank a překonal Millera.

V závěru poločasu se sice trefil Chramosta, ale branka pro ofsajdové postavení střílejícího hráče neplatila. Viktoria šla zaslouženě do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhý poločas už byl na brankové příležitosti chudý. Největší příležitost měl v 78. minutě střídající Ďuriš, který zblízka minul branku.

V 84. minutě překonal Rolko brankáře Pavlíka, ale sudí Bílek branku neuznal pro ofsajdové postavení střílejícího hráče.

Hosté zdramatizovali závěr utkání, když Johana po rozehraném přímém kopu snížil na rozdíl jediného gólu. Na vítězství Viktorie a zisku tří důležitých bodů to ale už nemohlo nic změnit.

Branky: 13. a 34. Bakoš, 34. Jiráček – 25. Procházka, 90. Johana.

Rozhodčí: Bílek – Mencl, Pospíšil. ŽK: Petržela – Štohanzl, Janíček, Rolko. Diváci: 5835.

Viktoria: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth, Jiráček – Petržela (85. Hora), Kolář (88. Darida), Pilař (70. Ďuriš) – Bakoš.

Mladá Boleslav: Miller – Janíček, Johana, Rolko, Šírl – Zahustel (66.Kysela), Procházka, Kúdela (72. Wojnar), Štohanzl – Kulič (82. Řezníček), Chramosta.