Králův Dvůr – Dobrovice 5:1 (2:1)

Třetiligový duel zlomil šílený kiks dobrovického brankáře Dědka ve 32. minutě. V lize se takové góly vidí sotva jednou za dekádu. Dědek sice docouval zpátky na brankovou čáru, ale Balšánkův oblouček ze středového kruhu mu propadl mezi rukama. Než se hosté vzpamatovali, zabránil Tvaroha další Balšánkově střele ve vápně rukou a z penalty otočil zápas Kraus.

Utkání se přitom pro Picavu vyvíjelo slibně, už v 11. minutě byl u Volfova dloubáčku Kostka rychleji než váhající brankář Krček a doklepl do prázdné brány. Ve dvou šancích Marka Volfa, které připravili kličkou středem hřiště Osvald a frajerskou přihrávkou přes hlavu Fotr, si Krček pošramocenou pověst napravil. Dobrovice čtvrtinu zápasu nedovolila domácím nic, až ve 24. minutě po centru zprava prudce hlavičkoval do břevna Ježdík.

Po obrátce se hosté dál snažili o aktivní hru, v poli nepropadli, jenže jejich náběhy do šancí byly smutnou kapitolou ve scénáři zápasu. S železnou pravidelností končili pokaženými centry a zařazenou zpátečkou.

Cábelíci byli produktivnější. Po hodině hry přežili závar před vlastní bránou, zakončený opět Volfem, vyrazili do brejku a po skvělé souhře Krause s Procházkou zvýšil ex-příbramský Šlapák na 3:1. Sólový únik pak proměnil Balšánek a poslední hřebíček do dobrovické rakve zatloukl po rohu Kraus. Dědek aspoň po spolupráci tria králodvorských náhradníků vykopl zakončení osamoceného Bicana.

Branky: 32. a 66. Balšánek, 35. a 77. Kraus, 61. Šlapák – 11. Kostka. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: Tvaroha, Volf (D). Diváci: 120. Střely na bránu: 7:6. Rohy: 2:5.
Dobrovice: Dědek – J. Novák (75. Sedláček), Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr (56. Peljak), Krystan (69. Žaloudek), Osvald, Bernát (63. Schubert) – Volf, Kostka.