„Byla to vydřená výhra, cením si morálu, že jsme dokázali zápas otočit. V první půli jsme mohli dostat i víc gólů, ve druhém se možná projevila naše lepší fyzička," uvedl dobrovický trenér Petr Hejno.

Domácí se do přestávky herně trápili. V 8. minutě z vlastní standardky dopustili rychlý protiútok, na jehož konci přehodil Bartoše benešovský Turek. A z vlastního rohu mohli inkasovat po chvilce znovu, z brejku čtyř na dva ale vychytal Vrňáka dobrovický gólman. Ten chytil i Farkašův volej a minutu před přestávkou měl štěstí, když mu Turek jen ustřelil láhev s pitím u tyče.

Tehdy už platil stav 1:1, dobrovické trápení utnul Volf, který si zpracoval míč na prsou a nádhernou střelou z 20 metrů do šibenice zaznamenal šestnáctý gól ročníku. Po zranění ho vystřídal Djordjević a plnohodnotnou náhradou se ukázal být v 61. minutě. Strnadův centr trkl hlavičkou o zem do sítě. „Abyste dali gól, je potřeba dostávat míče do vápna a to se nám ve druhé půli dařilo," pravil Petr Hejno. „Boban přišel z Černé Hory do Čech s cílem hrát profesionální soutěž. Potřebuje podávat vyrovnanější výkony," dodal trenér na adresu autora rozdílové trefy.

Zachraňující se Benešov se přesvědčil, že jeden slušný poločas k bodům nestačí. Po přestávce už se nedostal vůbec k ničemu a jen čekal na ránu z milosti. Zůstalo nakonec při jedné. Netradiční spolupráce centrujícího hrota Strnada a hlavičkujícího subtilního Osvalda ztroskotala na Beníkově zázračném zákroku, brejk po Strnadově přihrávce v 73. minutě zazdil Djordjević a minutu nato nepropálil benešovského brankáře ani zblízka Bernát.

Okresní přebor: Chotětov - Čistá.
Lídr zaváhal a do vedení jde Hradiště

Dobrovice – Benešov 2:1 (1:1)
Branky: 28. Volf, 61. Djordjević – 8. Turek. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Osvald, Strnad – Chodulja. Diváci: 195. Střely na bránu: 5:4. Rohy: 2:4.
Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Lukáš, Tvaroha – Golovko (90.+1 Jakubec), Osvald (71. Eliáš), Žaloudek, Bernát (75. Zikmunda) – Volf (37. Djordjević), Strnad (87. Fialka).

Benátky nad Jizerou - Velice důležité vítězství proti týmu, se kterým Benátečtí ve své historii ještě nikdy neudělali ani bod. Přesně takhle by se dala popsat výhra proti pražskému Vltavínu. O třech bodech rozhodl ve druhém poločase Knobloch, který přesně zakončil pohlednou kombinační akci. Výhra těší o to více, že se proti Benátkám představil zatím asi nejlepší jarní soupeř v domácím prostředí.

Benátky - Vltavín 1:0 (0:0)
Branka: 63. Knobloch. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 2:2. Diváci: 210. Střely na bránu: 5:4. Rohy: 4:4.
Benátky: Michňa – Tvrzník, Borovička, Hošťálek, Sudek – Kamlach (61. Kocourek), Knobloch, Šimeček (90. Jäger), Walter (87. Kraus), Boček – Synek (80. Krýda).

Karel Jedlička, Ondřej Nejedlo