Čáslav B – Dobrovice 2:3 (2:0)

Dobrovice prohrávala v poločase s rezervou druholigové Čáslavi 0:2.
Trenér Maruška už ve 27. minutě stáhl Jiránka a do hry poslal Jílka, který si prohodil strany zálohy s Čechem. Dobrovickým se však stále nedařilo dostat do zápasu. Za celý první poločas snad ani jedinkrát nevystřelili na soupeřovu bránu.
Do druhé půle naštěstí nastoupily úplně jiné týmy. Zatímco čáslavští vyšli z kabiny zívajíc a s hlavami otlačenými od listů vavřínu, hosté na ně vlétli jako po dovolené v lázních s živou vodou a čáslavský trenér Antoš asi brzo litoval, že o poločase vystřídal vzácné řecké zboží Theodorose.
Ve 48. minutě svedl domácí golman vzdušný souboj s Pečínkou, míč sice odrazil, ale pouze k Ansumovi, který tak dostal možnost ukázat čáslavským fandům, jak se v rovníkové Africe a na Dobrovicku slaví góly.
Hned v další minutě šel Ansuma sám na brankáře, ten ale ještě dokázal domácím udržet vedení. Avšak pouze dočasně, do 58. minuty a Gábovy dělově prudké hlavičky po Patočkově rohovém kopu. Zkoprnělí domácí se ani nestačili rozkoukat, Miškovský zleva nacentroval míč před bránu, Ansuma si ho nechal jednou dopadnout, nabral ho a nádhernou pumelicí z dvaceti metrů ozkoušel pevnost čáslavských brankových sítí.
Branky: Duafic, Svoboda – Ansuma 2, Gába. Rozhodčí: Richtár. Diváci: 80.

Benátky – Tatran Rakovník 0:1 (0:1)

Každá série jednou skončí a nejinak je tomu i u fotbalového benáteckého týmu. Po deseti zápasech bez prohry ochutnali Benátečtí hořkost porážky. Nutno dodat, že se soupeřem, se kterým se to příliš nečekalo. Avšak ještě jedním dechem doplňme, že domácí Benátky nevyužily své šance, kdežto hosté z Rakovníka se prosadili jednou povedenou střelou zpoza vápna, která jim zajistila nejhubenější vítězství 1:0.
Trenér Benátek Vladimír Sedláček: „Dnes jsme po deseti neprohraných zápasech v řadě prohráli. Myslím si, že jsme první poločas prospali. Vytvořili jsme si jednu pološanci, soupeř měl dvě šance, ale z jedné dokázal skórovat. Ve druhém poločase jsme od 61. minuty hráli proti deseti, jelikož byl hostům vyloučen hráč. Vytvořili jsme si optický tlak. Měli jsme dvě vyložené šance, jednou jsme nastřelili tyč a podruhé soupeře podržel brankář. To bylo vše, co jsme měli. Hosté vyhráli šťastně. Jednou ta porážka přijít musela, ale mrzí mě, že to bylo v domácím prostředí.“
Branka: 9. Kučera. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 2:1. ČK: 61. Stuchl (R). Diváci: 100.
Benátky: Bejr – Reichert, Karásek, Rosenkranz, Třasák – Martin Korec, Cruz, Smetana, Korejza (46. Michal Korec) – Škarecký, Mašek (64. Šťastný).

Český Brod – MSK 2:0 (1:0)

Branky: Krejcar, Kratochvíl. Rozhodčí: Košťálek. Diváci: 80.

STANISLAV CHMELA, TOMÁŠ NEJEDLO